Aplikacioni Apple TV + tani është i disponueshëm për Nvidia Shield TV dhe është i pajtueshëm me Google Assistant

Nvidia Shield TV

Apple vazhdon të zgjerojë numrin e pajisjeve ku ju mund të shijoni Apple TV +, e fundit është Nvidia Shield TV, një kuti e vendosur me bazë Android që tashmë ju lejon të shijoni shërbimin video streaming të Apple. Për momentin, pajisjet Android ende nuk e kanë atë mundësi.

Aplikacioni, në dispozicion përmes Play Store, na lejon të shijojmë të gjithë përmbajtjen e disponueshme në Apple TV + në cilësi 4K HDR. Isshtë gjithashtu i pajtueshëm me Dolby Vision dhe Dolby Atmos, kështu që ne gjithashtu do të jemi në gjendje të shijojmë videon dhe cilësinë më të lartë të tingullit edhe nëse nuk është një Apple TV 4K.

Aplikacioni Apple TV lejon pronarët e Nvidia Shield TV të transmetojnë çdo film ose shfaqje televizive që është në dispozicion në aplikacion, ashtu si do të bënin në pajisjet e tyre Apple.

Përveç kësaj, kjo na lejon të kontrollojmë luajtjen dhe qasjen në përmbajtje direkt përmes asistentit të Google, një funksion pa duar që shumë përdorues pa dyshim do ta vlerësojnë.

Aplikacioni Apple TV në Nvidia Shield TV + siguron qasje jo vetëm në bibliotekën tuaj personale të përmbajtjes së blerë nga Dyqani iTunes, por edhe në gjithçka që është në dispozicion me pajtimin tuaj Apple TV +, përfshirë seritë e hitit si "Ted Lasso", " Shfaqja e Mëngjesit "," Për të gjithë Njerëzimin "dhe" Shërbëtori ", plus filma si" Greyhound "," Palmer "," Wolfwalkers "dhe më shumë.

Për më tepër, në vendet ku ajo është e disponueshme, ne gjithashtu mund të përdorim shërbime video të palëve të treta si AMC +, Paramount + ose direkt nga vetë aplikacioni i instaluar në pajisje. Së fundmi, softueri mbështet rekomandime të personalizuara bazuar në historikun tuaj të shikimit.

Pavarësisht se është i disponueshëm në Play Store, aplikacioni nuk është i disponueshëm për asnjë pajisje Android, vetëm për modelet TV të menaxhuara nga Android TV dhe tani gamën e pajisjeve TV Nvidia Shield.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.