Aplikacioni Reflector është azhurnuar që të jetë i pajtueshëm me procesorët Big Sur dhe M1

Reflektor 4

Një nga aplikacionet më të njohura brenda ekosistemit Mac për pasqyroni ekranin e iPhone ose iPad në Mac është Reflector, një aplikacion që vitet e fundit është zgjeruar në ekosisteme të tjerë si Windows dhe Android. Edhe pse më vonë sesa mund të prisni, Reflector sapo është azhurnuar për të qenë i pajtueshëm me Big Sur.

Por përveç kësaj, zhvilluesit e aplikacionit kanë shfrytëzuar rastin për të zgjedh funksionimin e tij në kompjuterë të menaxhuar nga Apple Silicon i Apple. Ata gjithashtu kanë përfituar nga azhurnimi për të rinovuar dizajnin sipas estetikës së Big Sur.

Reflektor 4

Reflektori 4, është krijuar nga themeli për të qenë i pajtueshëm me procesorët ARM të Apple, duke ofruar performancë mbresëlënëse që përfshin një ndërfaqe të re që përfshin përmirësime të përdorshmërisë, elementë të rinj të personalizimit dhe një panel kontrolli të rinovuar, në të cilin mund të aksesojmë nga maja e shiritit të menusë.

Gjithashtu, automatikisht zbulon nga cila pajisje po merr imazhin dhe do ta shfaqë imazhin me kornizën që i përgjigjet modelit. Të gjithë modelet iPhone dhe iPad që Apple ka lëshuar muajt e fundit janë në dispozicion në aplikacion.

Reflektor 4

Reflektori 4 përqendrohet në lidhjen multiplatforme dhe ky version i fundit është i pajtueshëm me AirPlay, Google Cast dhe Miracast, i cili na lejon të dërgojmë përmbajtjen e çdo pajisje të menaxhuar nga iOS, Android, Windows, ChromeOS ... te çdo pajisje tjetër plotësisht pa tel dhe me latente shumë e ulët. Përveç kësaj, na lejon regjistroni ekranin e pajisjes sonë përfshirë tingullin.

Reflektori 4 ka një çmim prej 18,60 euro në të tijën versioni macOS. Nëse duam ta përdorim si në Windows ashtu edhe në macOS, mund ta blejmë licencën për të dy pajisjet për 20.67 euro. Licenca e Windows ka çmim të njëjtë me macOS, kështu që për atë çmim, ju patjetër meritoni të përfitoni nga licenca për të dy platformat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.