Aplikacioni Sonos për Mac është azhurnuar, por me më pak funksione

Sonos luaj5 Sot ne kemi njohur Azhurnimi i Sonos për Mac dhe sisteme të tjera operative desktop. Rritja e pajisjeve mobile do të thotë se varësia nga pajisjet e tjera mbetet në prapavijë për detyra të caktuara, të tilla si Mac. Edhe kështu, ka shumë prej nesh që kalojnë shumë orë para një ekrani Mac dhe duke pasur gjithçka të centralizuar në Mac është shumë produktive

Një nga këto detyra është që të menaxhojmë altoparlantët në dhomën tonë. Në këtë rast, ne dimë azhurnimin më të fundit të aplikacionit Sonos për Mac, i cili është version 9.2. Por, për habinë e shumë vetave, tiparet janë hequr.

Në këtë version të ri, mund të shohim në shënimet e azhurnimit:

  • Ne mundemi mbani të azhurnuar secilën nga pajisjet tona nga Mac. Shkarkimi dhe azhurnimi bëhet lehtë, në kohë kur altoparlanti nuk lëshon zë.
  • Ne mundemi caktoni një vëllim maksimal për pajisje. Kjo është veçanërisht e përshtatshme për altoparlantët në dhomat me fëmijë, në mënyrë që ato të mos e kalojnë nivelin e lejuar.
  • Dhe risia e fundit është mundësia e çaktivizoni një lidhje me një altoparlant.

Por siç kemi komentuar, mungesat, se lajmet. Ndërsa është e vërtetë që, zhvilluesit kanë zgjedhur një thjeshtim të funksioneve në versionin Mac.

Opsionet e konfigurimit janë hequr nga Kontrolluesi i Desktopit për Windows dhe macOS. Nuk është më e mundur të përdorni drejtuesin e desktopit për të konfiguroni ose transferoni në një sistem Sonos, shtoni një lojtar, krijoni ose ndani altoparlantë për transmetim stereo, regjistroni folës, vendosni një TV, aktivizoni kontrollet prindërore, menaxhoni cilësimet e rrjetit, rregulloni cilësimet e rreshtimit, jini brenda ose jashtë programeve beta, ose ndryshoni fjalëkalimet për llogaritë Sonos.

Është më shumë Sonos inkurajon përdorimin e versionit iOS ose Android për të bërë rregullime të tjera që deri më tani mund të bëheshin nga Mac. Të paktën, një zgjidhje do të ishte përmes zhvillimit të aplikacioneve të palëve të treta që zëvendësojnë mungesën e lënë nga aplikacioni zyrtar Sonos.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.