Aplikacioni Waze është tani në dispozicion për CarPlay

Pak më shumë se një javë me një version beta të Aplikacioni i navigimit Waze të cilën disa përdorues të zgjedhur e kanë testuar dhe tani është në dispozicion për përdoruesit që duan ta përdorin atë në makinën e tyre me CarPlay.

E vërteta është se testet nuk kanë qenë shumë të gjera me këtë rast dhe ne duam të mendojmë se zhvilluesit kanë menduar se përfitimi i "bumit" të Google Maps (i cili gjithashtu është në dispozicion për disa ditë në CarPlay) mund të jetë një mënyrë e mirë për të mbajtur shumicën e përdoruesve që përdorin ky aplikacion për të lundruar midis hartave.

Apple Maps është në qoshe

Isshtë e vërtetë që aplikacioni vendas i Apple po funksionon mirë dhe ka shumë lajme në lidhje me ato aplikacione të para që lançuan djemtë e Cupertino, por nuk po mjafton dhe megjithëse Apple Maps funksionon shumë mirë në qytete të mëdha si Madrid, Barcelona, ​​etj., ka shumë vende ku aplikacioni Maps kërkon përmirësime dhe prandaj përdoruesit kërkojnë alternativa të tilla si Waze.

Gjëja më e mirë është të kesh disa opsione në dispozicion dhe është e vërtetë që CarPlay ishte mjaft i kufizuar në këtë drejtim, tani për disa javë dhe me njoftimin e mbërritjes së Google Maps dhe Waze bëhet më tërheqëse për më shumë njerëz. Cfare ka me shume, Waze është si një rrjet social që përdoruesit më veteranë e njohin mirë kështu që është e vështirë të kalosh nga një aplikacion navigimi si Waze në tjetrin sapo të mësohesh. Me siguri që tani me ardhjen e Waze te përdoruesit e CarPlay që kanë këtë shërbim do të jenë më se të kënaqur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.