Tomorrowland dhe aplikacioni i tij zyrtar për iOS

Mirëmëngjes të gjithë. Nëse ju pëlqen muzika, dhe posaçërisht elektronika, duhet ta lexoni këtë postim.

Tomorrowland

Sot fillon Tomorrowland, një festival, një nga festivalet e referencës për sa i përket muzikës elektronike, që lulëzon vitet e fundit dhe vlerësohet në edicionet e mëparshme si një nga festivalet më të mira në botë. Në të, artistët më të mirë dhe më të mirë të zhanrit takohen, për të bërë një audiencë të kërcejë që në vitin 2013 arriti në 200.000 të pranishëm dhe se në këtë edicion special të vitit 2014 flitet se do të tejkalojë shumë më shumë 300.000 të pranishmit, që nga ky edicion, festivali feston 10 vjet ekzistencë, dhe çfarë ishte dikur një fundjavë e vetme (E Premte e Shtune dhe E Diel) të muzikës pa pushim, këtë vit ata e kanë zgjatur atë në dy fundjavë (ky, i cili fillon sot dhe ai që vjen). Kështu që këtë vit është një shërbim i dyfishtë i Tomorrowland.

Përveç këtyre asistentëve që udhëtojnë për në Qyteti belg i Boom, Tomorrowland Karakteristika miliona ndjekës në rrjetet e tyre sociale, për të kënaqur këtë audiencë të madhe, e cila është e pamundur për të marrë pjesë (Biletat dhe lejet e shitjes zakonisht shiten brenda pak minutash pasi janë hedhur në shitje në të gjithë botën). Tomorrowland Ka aplikacione që ofrojnë pothuajse të gjitha shfaqjet e drejtpërdrejta të festivalit.

Aplikacioni Zyrtar

Në këtë postim do të analizojmë aplikacionin që festivali i ka kushtuar në App Store, për iPhone, iPod dhe iPad.

Në radhë të parë gjejmë një ekran në të cilin duhet të zgjedhim se për cilën fundjavë duam informacionin (kryesisht lidhen me artistë dhe orare). Pasi të kemi zgjedhur atë që na intereson, gjatë atyre ditëve, Aplikacioni do të na tregojë informacion vetëm për ato ditë (Gjithmonë mund ta ndryshoni fundjavën duke shtypur butonin e cilësimeve në Aplikacion) dhe pasi të kalojnë, do të na tregojë informacionin për fundjavën në vijim (nëse fillojmë padyshim, në fillim të festivalit).

Atëherë do të na çojë në ekrani në shtëpi, në të cilën që nga fillimi na zhyt në Universi Tomorrowland, me dizajne të mrekullueshme që përputhen me ato që shfaqen në rrjetet sociale, faqen e internetit dhe mbi të gjitha, në Faza kryesore (faza kryesore) të vetë festivalit. Nga ky ekran, dhe rrëshqitja djathtas, na tregon një orë me rërë, me atë që do të ishte a numërimi mbrapsht nga dy javë para hapjes së dyerve të festivalitTani, padyshim, festivali filloi këtë mëngjes në orën 12:00, kështu që numërimi mbrapsht është bosh.

Të gjitha llojet e informacionit në dispozicion

Kthimi në ekranin kryesor, ne do të prishim disa nga funksionet kryesore që, nga ana tjetër, do të jenë mjaft të dobishme nëse nuk kemi qenë në gjendje të marrim pjesë në festival. Së pari, ne do të gjejmë një listë alfabetizuar nga të gjithë artistët lidhur me festivalin, duke nënvizuar ata që do të interpretojnë në të në një mënyrë të tillë që, nëse ka ndonjë për të cilin keni një interes të veçantë, mund ta shtoni atë në tuajin lista personale e të preferuarave të jesh në gjendje të të bëjë a orar i personalizuar plotësisht dhe kështu të mos humbasësh asnjë artist që të pëlqen.

Në të njëjtën mënyrë, ne kemi mundësinë të njohim oraret dhe artistët, nga seksione të ndryshme brenda Aplikacionit, me anë të butonit "Fazat", "Oraret" ose "Harta", e cila gjithashtu, në këtë seksion të fundit, mund të kemi një pamje se si fazat janë shpërndarë rreth vendit të ngjarjes. Në "Hartat", ne gjithashtu mund të kemi një hartë të Dreamvilledmth kampingu i festivalit, si një kuriozitet, për të thënë se nëse do të ishim në festival, dhe përmes vendndodhjes, do të mund të bënim lokalizoni saktësisht aty ku është tenda jonë, Kjo është mjaft e dobishme në 7 të mëngjesit kur, pas 12 orësh vallëzimi pa ndërprerje, askush nuk dëshiron të humbasë rreth kampit në kërkim të çadrës së tij.

Radio Tomorrowland

Përveç seksioneve të tjera si p.sh.  ku të hani brenda mbylljes, Një galeri mjaft e gjerë e fotografive të botimeve të mëparshme dhe informacion praktik në lidhje me festivalin, akseset, parkimi për makina dhe rekomandime të ndryshme, arrijmë tek ajo që ka vërtet rëndësi për festivalin, muzikën Dhe si mund të ndjekim drejtpërdrejt gjithçka që po luhet në festival? Me anë të Radio Tomorrowland, Duke klikuar në ikonën e saj, ajo na çon direkt në një ekran tjetër, përmes të cilit do të dëgjojmë të gjitha sesionet që ata transmetojnë. Cfare ka me shume të qenit në gjendje të dilni nga aplikacioni pa ndalur zilen.

Nga ana ime, asgjë tjetër, thjesht ju rekomandojmë të shkarkoni këtë aplikacion nëse doni të ndiqni festivalin. Dhe edhe më shumë, nëse jeni në shtëpi, në Kanali Youtube Tomorrowland Ata gjithashtu do të transmetojnë shfaqjet më të rëndësishme, kështu që nëse doni të merrni një ide të atmosferës, unë mendoj se këto dy forma janë më të mirat që keni nëse nuk keni hyrjen e lakmuar.

  "Dje është histori, sot është një dhuratë, nesër është një mister".

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.