Aplikacioni Escape na lejon të kontrollojmë zvarritjen tonë

ikje

Me siguri në më shumë se një rast dhe më shumë se dy, ne ulemi para kompjuterit ose për të punuar ose për të kryer një detyrë por më në fund përfundojmë duke humbur kohë duke kontrolluar llogarinë tonë në Twitter, Facebook, postë elektronike, kërkim të budallallëkut në Facebook ... opsionet janë shumë të gjera dhe të larmishme, por çështja është që është e vështirë për ne të përqendrohemi në atë që kemi dashur të bëjmë.

Në Mac App Store mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve që na lejoni të kontrollojmë kohën në çdo kohë që ne e shpenzojmë para kompjuterit duke bërë detyrat tona, punën ose thjesht duke humbur kohë duke vonuar atë që duhet të bëjmë. Aplikacioni Escape.

Aplikacioni Escape fokusohet në matjen e kohës që kalojmë para kompjuterit në çdo kohë duke përdorur të gjitha ato aplikacione që na bëjnë të shtyhemi në vend që të kryejmë detyrat për të cilat nuk jemi ulur para kompjuterit. Ulur përpara Mac tonë na ofron një botë të mundësive në duart tona dhe gjëja më e mundshme është që ne gjithmonë të përfundojë duke bërë atë që nuk duhet.

Sigurisht, ne nuk jemi budallenj dhe në fund të fundit ne përfundojmë duke bërë punën ose detyrat e shtëpisë, por duke marrë më shumë se normalisht për shkak të shpërqendrimeve të ndryshme që kemi në majë të gishtave. Shumica e shpërqendrimeve vijnë nga të ashtuquajturat rrjete sociale, faqet e internetit të videove dhe dyqanet në internet, të cilave mund t'u qasemi përmes një aksesi direkt që kemi në të preferuarit tanë.

Escape na lejon të kontrollojmë kohën që kalojmë duke përdorur Facebook, Twitter, YouTube, iTunes, Amazon, Mail, Messages, Slack midis shumë aplikacioneve të tjera. Ky aplikacion na tregon përmes një grafiku shtyllash minutat që kemi kaluar duke përdorur të gjitha ato aplikacione kështu që ne mund të shohim me të vërtetë se sa kohë kemi kaluar duke humbur kohën tonë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.