Aplikacioni për skedarët e shënimeve më në fund vjen në macOS

Shumë pritje është krijimi i ardhjes së Drafts në Mac. Një nga aplikacionet e para për të dalë në treg për të marrë shënime nga iOS, do të bëjë hapin e pritur te Mac, duke i dhënë mbështetje përmes cloud të dy platformave.

Drafts është një aplikim i shkëlqyeshëm për të marrë shënime të ndryshme në çdo kontekst: një email, një cicërimë, një ide e stuhi mendimesh, ose thjesht një kujtesë. Pastaj aplikacioni Drafte është përgjegjëse për ndarjen e tij me një numër të madh të shërbimeve dhe aplikacioneve sa më shpejt që ta dëshironi. Lajmi është i njohur për ne nga zhvilluesi Greg Pierce, vetëm disa ditë më parë botuar në forum.

Me këtë lëshim në treg, djemtë në Agile Tortoise përmbushin një premtim të madh: të kenë në dispozicion funksionin "aplikacioni i faqes bosh" për Mac dhe në këtë mënyrë të fitojnë produktivitet të madh.

Operacioni është shumë i thjeshtë. Thjesht shkruani përmbajtjen që ju nevojitet në këtë kohë dhe pas përfundimit të saj ose në një kohë tjetër, mund ta ndani me aplikacione si: Shënime, përkujtesa, postojeni në Twitter ose dërgoni një detyrë tek Gjërat. Por numri i opsioneve për të ndarë nuk përfundon këtu, veprimet e disponueshme janë shumë më tepër.

Për më tepër, për të krijuar një rend të caktuar, secilën shënim që përfshini në Drafte, mund ta katalogoni në dy mënyra: me etiketat plotësisht të personalizueshme, ose me flamuj me ngjyra. Kur bëhet fjalë për gjetjen e shënimeve të një detyre ose një tjetre, gjithmonë mund të shkoni te filtri për të gjetur atë që ju nevojitet.

Pjesa negative është se versioni fillestar nuk do të ketë të gjitha opsionet që sot i gjejmë në versionin iOS. Kështu, Ne gjejmë vetëm opsionet e kapjes së ekranit dhe sinkronizimin me veprimet e iOS. Prandaj, për momentin në versionin fillestar nuk mund të shtojmë shënime, megjithëse me siguri do të vijë në versione më të përparuara. Siç shton Greg Pierce në forum:

Versioni fillestar i Drafteve për Mac do të mbështesë shumicën e veçorive të Drafteve: redaktimin dhe organizimin e Drafteve 5 në iOS dhe të gjitha skicat, etiketat, hapësirat e punës, versionet, etj. ato do të sinkronizohen ndërmjet versioneve.

Redaktori do të mbështesë temat dhe të gjitha tiparet e njëjta të redaktimit, theksimin e sintaksës dhe më shumë.

E vërtetë për thelbin e saj, do të ketë mjete të shpejta kapëse për të hapur me lehtësi dritaret dhe për të filluar të shtypni për të filluar me fragmente teksti dhe shënime në Drafte po aq lehtë në Mac sa bëni në iOS.

Sapo të kemi një lajm përfundimtar për daljen në treg, ne do t'ju njoftojmë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.