Aplikacioni WWDC 2015 azhurnohet me mbështetjen për Apple Watch ndërsa data e konferencës konfirmohet

wwdc-2015-8 qershor-0

Apple dje azhurnoi aplikacionin e saj për Konferencën WWDC Worldwide Developers 2015, duke shtuar mbështetje për Apple Watch dhe duke konfirmuar datën e konferencës që do të zhvillohet të hënën, 8 qershor midis 19:00 pasdite dhe 21:00 PDT. Sipas shënimeve të versionit të aplikacionit, kjo mbështetje është konfirmuar për Apple Watch, ku përveç kësaj, tani në aplikacionin e ri mund tën shtoni seancat e ndryshme që do t'i jepet kalendarit, dëgjoni audion për të dhënë madje një mendim për videot e sesionit dhe gjithçka nga kyçet e tyre.

Kjo WWDC 2015 duhet të jetë mjaft e mbushur me lajme pasi Apple është gati të Apple nisin dy shërbime të reja në këtë ngjarje. Thashethemet që rrethojnë këtë prezantim flasin për një shërbim të ri të transmetimit të muzikës bazuar në shërbimin ekzistues të Beats të Apple përveç një shërbimi të ri televiziv.

wwdc-2015-8 qershor-1

Shërbimi televiziv është një botë e re për Apple pasi shërbimet e ofruara me Apple TV nuk kanë asnjë lidhje me atë që supozohet të bëjnë do të jenë një larmi kanalesh që mund të shikohet në Internet pa pasur nevojë për pajtim. Një dekodues i ri me mbështetje për Siri dhe një dyqan i plotë i aplikacioneve pritet gjithashtu që duhet të shfaqet në këtë WWDC përveç detajeve të tjera në lidhje me HomeKit të Apple.

Tashmë është thënë që si iOS 9 ashtu edhe OS X 11 ata ndoshta do të përqendrohen në rregullimin e defekteve në kod dhe bërjen e përmirësimeve të performancës së sistemit, por disa tipare të reja miqësore për përdoruesit ka të ngjarë të dalin në dritë. Parashikimi i trafikut i përfshirë në Maps plus një ekran i përfolur i ndarë për shumë detyra në iOS ose qendra e re e kontrollit në OS X, të dy sistemet pritet të miratohen gjithashtu. lloji i shkronjave "San Francisco" që ka lëshuar tashmë Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.