Aplikacioni Weather Wall, për Mac

mot-vjeshtë-3

Sot ne shpallim në Twitter tonë zyrtar, @ soydemac, një aplikacion që është plotësisht falas, për një kohë të kufizuar në Mac App Store dhe se kur testonim në Mac ishim befasuar këndshëm. Isshtë një aplikacion shumë i thjeshtë por funksionon shumë mirë.

Me këtë aplikacion, Mac-i ynë vazhdimisht do të na informojë për moti që kemi në qytet që takojmë, në rastin e instalimit të tij në një MacBook, për shembull. Padyshim që nëse e instalojmë në iMac, do të na japë kohën që kemi jashtë, në qytetin tonë dhe do ta pasqyrojë atë në iMac tonë, me një mbrojtës të ekranit të bukur. 

Gjithashtu nëse na pëlqen sfondi që na ofron ky aplikacion, madje kemi mundësinë ta shkarkojmë në faqen e internetit të autorit. Sinqerisht, kjo më befasoi që nga fillimi dhe kjo është arsyeja pse është një aplikacion që unë rekomandoj ta instaloj, veçanërisht duke ditur që për momentin është falas në Mac Store.

Përditësimet e motit janë automatike, por gjithashtu na lejon ta azhurnojmë sa herë që duam përmes menusë së aplikacionit, në shiritin e menusë të Mac-ut tonë.

Si gjithmonë, gjëja e parë është të hyni në Mac App Store dhe të shkarkoni dhe instaloni aplikacionin, pasi të instalohet do të na kërkojë leje për të gjetur pozicionin tonë, ne pranojmë dhe do të shohim se si automatikisht na tregon koha reale në qytetin tonë.

mot-vjeshtë-1

Ne gjithmonë mund të heqim lejet e vendndodhjes për këtë aplikacion duke hyrë në Preferencat e Sistemit / Sigurisë dhe Privatësisë dhe te Vendndodhja të heqim lejet, por ky aplikacion pa këto leje është i padobishëm.

mot-vjeshtë-2

Nëse kemi disa desktopë aktivë në Mac-in tonëNe mund ta shohim aplikacionin vetëm në të parën, në të tjerët do të shfaqet mbrojtësi i ekranit tonë.

Pastaj, nëse duam të shkarkojmë sfondin që Na ofron Weather Wall, duhet të kemi qasje në menunë e aplikacionit që do të shohim në shiritin e menusë në Mac-in tonë, të klikojmë në Pika të Levitimit nga Michael Phang dhe do të na çojë te autori faqe, një shih brenda  thjesht duhet ta shkarkojmë sa të duam dhe ne tashmë kemi një letër-muri të ri.

Më shumë informacion - CleanMyDrive, mbajini pastër disqet tuaja të jashtme


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   arti dijo

  Shumë keq kërkohet Mac OS X 10.8 ose më i ri.

 2.   Manuel Aguilar dijo

  aplikim shumë i mirë, duke ekzekutuar në luanin tim mac. 😉

 3.   robgab77 dijo

  si mund ta vendos si sfond