Apple arrin një marrëveshje me Skydance për të krijuar filma të animuar dhe seriale për Apple TV +

Skydance

Lajmet më të fundit në lidhje me shërbimin video streaming të Apple mund të lexohen në Hollywood Reporter. Sipas këtij mediumi, Apple ka arritur një marrëveshje me studion e animacioneve Skydance Animation, një marrëveshje që ai komentoi të merrte formë vitin e kaluar dhe që është zyrtarizuar ditë më parë.

Falë kësaj marrëveshjeje, Apple Original Films do të nxjerrë filmat Fat y gojëhapur, filma lansimi i të cilave është planifikuar për në vitin 2022 si në kinema ashtu edhe në shërbimin video streaming të Apple TV + dy javë më vonë, duke ndjekur trendin e zakonshëm të premierave.

Spellbound është një muzikor i animuar që ndjek një të ri i cili vendos të thyejë magjinë që i ka ndarë mbretërinë. Ky film drejtohet nga Vicky Jenson dhe skenari është nga Lauren Hynek, Elizabeth Martin dhe Linda Woolverton. Muzika sigurohet nga Alan Menken, fitues i disa Oskareve nga Akademia e Hollywood për punën e tij në Sirenën e Vogël, Bukuroshja dhe Bisha, Aladdin dhe Pocahontas.

Luck, drejtuar nga Peggy Holmes dhe shkruar nga Kiel Murray, na tregon historinë e vajzës më fatkeqe në botë që duhet bashkohuni me krijesat magjike për të zbuluar një forcë më të fuqishme se vetë fati.

Pas këtyre dy filmave qëndronte John Lasseter ish-shefi i animacionit në Disney dhe Pixar deri në vitin 2018, kur u detyrua të linte pozicionin e tij i akuzuar për ngacmim seksual.

Nëse flasim për seri animacionesh që do të shohin dritën pas kësaj marrëveshjeje, duhet të flasim Kërkimi për WondLA, bazuar në serinë e librave Tony DiTerlizzi, prodhuar nga prezantuesja Lauren Montgomery, me Chad Quant, DiTerlizzi dhe Gotham Group që shërbejnë si prodhues ekzekutiv.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.