Apple azhurnon firmware të SSD në Macbook Air (mesi i vitit 2012)

firmware-ssd-macbookair-0

Duket se asgjë nuk është pa të meta, aq më pak bota e teknologjisë në përgjithësi, mbase për shkak të sistemeve gjithnjë e më komplekse. Në këtë rast ishte radha e palmës modeli i fundit i Macbook Air , i cili duket se dështon në raste të rralla kur përpiqet të rikuperohet nga një dështim i mëparshëm i sistemit.

Azhurnimi pasqyrohet posaçërisht si »Azhurnimi i firmuerit të ruajtjes së Flash Flash MacBook 1.0 ″, dhe mund të shkarkohet nga seksioni i azhurnimeve në Mac App Store ose nga shkarkim manual.

Para se të vazhdojmë me instalimin e firmuerit duhet merrni parasysh një sërë këshillash që Apple na ofron,

MacBook Air ka nevojë për këtë azhurnim.

Kablloja e rrymës duhet të lidhet me MacBook Air tuaj dhe të futet në një burim energjie të lidhur.

Rekomandohet që të bëni kopje rezervë të të dhënave të vendosura në hapësirën e ruajtjes së MacBook Air në një disk tjetër ose në një Kapsulë të jashtme Time para se të instaloni këtë azhurnim. Nëse i keni rezervuar tashmë të dhënat tuaja, klikoni Instalo azhurnimin për të filluar azhurnimin.

Mos rivendosni, fikni ose shkëputni energjinë me MacBook Air gjatë azhurnimit të kujtesës flash. Nëse ka ndonjë problem gjatë azhurnimit, hapësira ruajtëse e flash mund të bëhet e papërdorshme dhe të gjitha të dhënat mbi të mund të humbasin.

Kur azhurnimi të përfundojë, MacBook Air juaj do të mbyllet. Prisni një minutë para se ta ndizni përsëri.

ROM i boot-it ose informacioni i versionit SMC pas azhurnimit do të rishikohet TPVABBF0.

Shkarkimi është 1,69 Mb dhe ne duhet të ekzekutojmë OS X 10.7.5 si minimum për ta instaluar. Kështu që tani e dini, të gjithë ata që keni një Macbook Air nga mesi i 2012 nuk hezitoni për asnjë sekondë brenda instaloni këtë azhurnim për të shmangur problemet e mëtejshme në të ardhmen.

Më shumë informacion - Probleme në azhurnimin e fundit të firmuerit për lidhjet Thunderbolt

Burimi - 9to5mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.