Apple përditëson beta të dytë të zhvilluesit macOS 10.13.4 të lëshuar këtë javë

Versioni beta i fundit i lëshuar nga Apple për zhvilluesit, macOS Lartë Sierra 10.13.4 beta 2 Nuk i shpëton vlerësimeve të Apple dhe në këtë rast zhvilluesit kanë vërejtur një azhurnim ndërtimi disi të çuditshëm dhe të pazakontë.

Të martën e kaluar të kësaj jave, beta 2 i macOS High Sierra 10.13.4 u lançua për zhvilluesit me ndërtimin 17E150f, këtë herë duket se Apple ka modifikuar disa nga beta dhe azhurnoni automatikisht për të ndërtuar 17E150g. Nuk është si në versionet e tjera të sistemit që një beta e re lëshohet në të njëjtën javë, është një azhurnim i beta ekzistues.

Siç thonë ata në internet 9to5Mac, Nuk duket se ka një gabim të madh ose dështim të dukshëm për të nisur këtë azhurnim beta, nuk ka asgjë në parim që po ndikon në funksionimin e duhur të beta dhe për atë arsye ata janë të befasuar nga lëshimi i tij. Në çdo rast, zhvilluesit nuk kanë pse të kryejnë manovra të çuditshme dhe azhurnimi është automatik si të gjitha versionet e reja beta që po vijnë për ta, kështu që as ky nuk është një problem i madh.

Ne do te presim Le të shohim se çfarë na tregojnë ata në lidhje me këtë version të ri të lëshuar dhe nëse ata mund të gjejnë arsyen pse kjo azhurnim është lëshuar. Zakonisht nuk është një manovër e zakonshme kur kemi versione beta në duart e zhvilluesve dhe më pak tani që ata gjithashtu zakonisht lëshojnë versione publike të betave, por është e vërtetë që ka ndodhur në ndonjë rast tjetër që Apple të lëshojë një azhurnim të ndërtimit e ngjashme me atë që ndodhi në këtë beta pa arsye, defekt në kod ose diçka të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.