Apple dërgon ftesa në fjalën kryesore të WWDC 2017

Në mes të shkurtit, dhe disa muaj më parë, diçka që nuk ishim mësuar, Apple njoftoi zyrtarisht datat e Konferencës tjetër Botërore për Zhvilluesit, një konferencë që do të fillojë më 5 qershor dhe do të përfundojë më 9 qershor në San Jose, California . Si zakonisht ditën e parë, Apple do të hapë konferencat me prezantimi i sistemeve të reja operative kjo do të vijë nga dora e të gjitha pajisjeve që Apple shet aktualisht në treg, të tilla si Mac, Apple TV, watchOS dhe iPhone / iPad dhe iPod touch.

Disa muaj pas njoftimit zyrtar, Apple ka filluar të dërgojë ftesa për shtypin që do të marrë pjesë në këtë ngjarje ku sipas shumë thashethemeve, jo vetëm që do të jetë platforma për prezantimin e sistemeve të reja operative, por edhe Apple mund të paraqesë rinovimin e iMac, përveç prezantimit të një pajisjeje të ngjashme me Amazon Echo, e cila do të na lejojë të bashkëveprojmë me të dhënat tona si kalendari, kontaktet, kërkimi në internet përveç luajtjes së përmbajtjes në dispozicion në Apple Music.

Në vitet e fundit, Apple ka bërë prezantime në Qendrën Moskone në San Francisko, por këtë herë djemtë nga Cupertino kanë vendosur të zgjedhin Qendrën e Kongresit San José, kapaciteti i së cilës është mjaft i ngjashëm me atë të Qendrës Moskone. Prezantimi i hapjes Do të fillojë në 10:00 të mëngjesit me kohën lokale, 19:00 pasdite në Spanjë, 12:00 të mëngjesit në Meksikë, Kolumbi, Ekuador dhe Peru, 13:00 pasdite në Kili dhe 14:00 pasdite në Argjentinë.

Si zakonisht, i gjithë ekipi i Soy de Mac do të jetë në fund të fuçisë për në t'ju informojë për të gjitha lajmet që do të paraqiten në këtë konferencë përuruese. Pas përfundimit të tij, Apple do të fillojë të lëshojë betat e para, vetëm për zhvilluesit e versioneve të ardhshëm të sistemeve të saj operative. Përdoruesit që janë pjesë e programit publik beta do të duhet të presin disa javë derisa Apple të konsiderojë se versioni i iOS dhe macOS është mjaft i qëndrueshëm për ta lëshuar atë në publik në një mënyrë të kontrolluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.