Apple dëshiron të provojë modele të reja GPS në Apple Park

Parkimi Parku i Mollës

Që Apple Park nuk është vetëm një vend ku punonjësit e Apple takohen çdo ditë ishte e qartë. Alsoshtë gjithashtu një qendër testimi për pajisjet që do të vijnë në të ardhmen. Shumë patenta ata vijnë nga njerëzit që takohen atje çdo ditë. Sidoqoftë, lajmi i shquar me këtë rast është Kërkesa që kompania i ka bërë FCC (Komisioni Federal i Komunikimit) për të qenë në gjendje të provojë me modele të reja GPS.

Timeshtë hera e parë që Apple paraqet një kërkesë për një licencë të tillë. LTransmetuesit GPS përfshihen në legjislacionin e transmetimit dhe zbatohen bashkërisht nga FCC dhe Administrata Kombëtare e Telekomunikacionit dhe Informacionit e SH.B.A.-së (NTIA), pjesë e Departamentit të Tregtisë.

Transmetues të rinj GPS në Apple Park që kanë nevojë për autorizim specifik

Megjithëse Apple teston gjithmonë dhe vazhdimisht antenat GPS dhe marrësit për pajisjet e saj si iPhone, këtë herë atyre u duhet një autorizim specifik nga FCC. Kjo do të thotë se testet që dëshironi të kryeni janë të mëdha ose të një pajisjeje të re që kërkon miratimin paraprak të autoriteteve.

Inxhinier Harsha Hanumanthaiah i cili ka aplikuar për autorizim për të provuar GPS në Apple Park

Kërkesa e paraqitur si eksperimentale bërë nga inxhinier i dizajnit të sistemeve Harsha Hanumanthaiah, 23 Janar. Edhe pse ende nuk është dhënë, nuk mendohet se do të refuzohet për shkak të motivimit të propozimit bazuar në dy arsye:

  • Një sinjal GPS për të lejuar testimin dhe eksperimentimin në ambiente të mbyllura. Për eksplorimin e vazhdueshëm të përdorimit të teknologjive GPS brenda pajisjeve të tyre që mund të ofrojnë aplikime inovative dhe produkte të sigurta.

A mund ta shohim të ardhmen e re të Pajisjet HomeKit?

  • Projektimi, zhvillimi dhe përmirësimi i aplikacioneve ekzistuese GPS për të siguruar një efikasitet më të madh dhe mjete më efektive për përdorimin e informacionit të marrë nga GPS.

A mund të flasim për shumë të përfolur makinë autonome mollë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.