Apple do të ofrojë 6 muaj falas të Apple Music në disa modele Fiat dhe Volkswagen

Apple vazhdon luftën e saj me Spotify, pionierin në pagimin e një pagese mujore për të dëgjuar një katalog shumë të plotë muzikor me kullim. Lëvizja e fundit që ata kanë bërë që nga Cupertino ka të bëjë me Apple CarPlay, Apple Music dhe marka të ndryshme në sektorin e automobilave: Fiat dhe Volkswagen.

Me sa duket, përdoruesit e Amerikës së Veriut që dëshirojnë të blejnë një makinë të re dhe i përket njërit prej dy gjigantëve të sektorit të automobilave, do të kenë përparësi nëse janë adhurues të muzikës. Siç mund ta dini mirë, është gjithnjë e më e zakonshme të kesh sisteme të plota të informacionit dhe argëtimit në makinë që lidhen me terminalin tonë dhe ne mund të shijojmë shërbime të ndryshme nga ekrani me prekje në pult. Një nga sistemet më të njohura është Apple CarPlay dhe po bëhet gjithnjë e më e zakonshme për ta parë atë duke punuar brenda makinave. Epo, nëse vendosni të zgjidhni një model Fiat ose Volkswagen me këtë sistem, Apple do t'ju japë 6 muaj Apple Music.

Bëni kujdes, sepse ky promovim do të jetë i vlefshëm - për momentin - në Shtetet e Bashkuara kur flasim për Fiat / Chrysler; Asgjë nuk është dëgjuar nga pjesa tjetër e tregut. Gjithashtu, në këtë rast Ne po flasim për atë që do të zbatohet për të gjithë grupin; dmth: Chrysler, Dodge, FIAT, Jeep.

Derisa, Volkswagen do ta bëjë këtë marrëveshje efektive në Evropë që nga 1 maji. As nuk është specifikuar nëse këto kushte do të shtrihen në të gjithë flotën e saj të automjeteve ose do të rezervohen vetëm për disa modele. Sigurisht, ai nuk do të shtrihet në grupin Volkswagen (Audi, Porsche, SEAT, Skoda), por do të jetë efektiv vetëm në markë.

Nga ana tjetër, nëse jeni një përdorues që tashmë shijon Apple Music në kompjuterët tuaj Cupertino, ajo që markat e ndryshme do të bëjnë është të ju paguajnë 3 muaj të shërbimit muzikor në me kullim. Me këtë lëvizje, ajo që Apple po përpiqet është që pas këtyre gjashtë muajve të abonimit falas, më shumë se një përdorues qëndron në platformë dhe kështu fitoni terren kundër Spotify, e cila ka, sipas WSJ, nga 71 milion përdorues prim krahasuar me 36 milion që ka Apple Music.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.