Apple do të transmetojë drejtpërdrejt fjalën kryesore

Dje, pothuajse në minutën e fundit, djemtë nga Cupertino filluan të dërgojnë ftesa në media të ndryshme, të cilat do të kenë mundësinë të marrin pjesë në ngjarjen e fundit që kompania do të festojë këtë vit. Do të jetë 30 tetori i ardhshëm, një ngjarje në të cilën në pothuajse të gjitha gjasat, Apple do të prezantojë gjeneratën e ardhshme iPad Pro, pasardhësin e përfolur të MacBook Air.

Ndryshe nga ngjarjet që Apple ka mbajtur kur bëhet fjalë për prezantimin e pajisjeve të reja, kjo do të ndodhë në New York City, konkretisht në Brooklyn Academy of Music, një ngjarje që Do të fillojë në orën 10 të mëngjesit me kohën lokale. Për të gjithë ata që nuk kanë fat të marrin pjesë në këtë ngjarje, Apple do të na lejojë ta shijojmë atë përmes faqes së saj të internetit.

Kjo nuk është hera e parë që Apple mban një ngjarje në New York City. Marsin e kaluar, New York ishte vendi i zgjedhur për të paraqitur angazhimin e Apple në sektorin e arsimit, në një ngjarje që nuk u transmetua drejtpërdrejt, pasi ajo është e orientuar vetëm në një vend shumë të vogël, jo për publikun e gjerë, siç është prezantimi i ri pajisjet

Gjatë kësaj ngjarje, ka të ngjarë që më në fund do ta shohim po MacBook Air, një MacBook që aktualisht nuk është fitimprurës për t’u blerë, për shkak të dizajnit të tij të vjetër dhe specifikimeve të vjetruara. Përveç kësaj, ne gjithashtu do të jemi në gjendje të marrim pjesë në prezantimin e gjeneratës së re të iPad 10,5 dhe 12,9 inç, modelet Pro që, nëse bëjmë raste të thashethemeve që kanë rrethuar këto pajisje, do të na ofrojnë korniza më të vogla së bashku me Teknologji Face ID.

Nëse doni ta ndiqni ngjarjen drejtpërdrejt, nga Unë jam nga Mac dhe iPhone Actuality ne do të bëjmë një ndjekje të veçantë të tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.