Apple do të transmetojë drejtpërdrejt WWDC 2015 më 8 qershor

WWDC 2015-streaming-apple tv-0

Sot lajmi duket se po shkon në drejtim të Apple TV dhe është se vetë Apple do të azhurnojë pajisjen tuaj televizive Për të shtuar më shumë ngjarje dhe mes tyre, Konferenca Botërore e Zhvilluesve është planifikuar të transmetohet drejtpërdrejt përmes transmetimit të videos të hënën, 8 qershor në 10:00 pasdite me kohën Spanjolle. Në vetë kanalin mund të lexojmë «Ju mund ta shihni këtë ngjarje drejtpërdrejt në 10.00 (me orën lokale) më 8 qershor»

Apple nuk është azhurnuar ende faqen tuaj te internetit te ngjarjes, por kompania ka të ngjarë të ofrojë gjithashtu një transmetim të drejtpërdrejtë në faqen e saj kryesore për përdoruesit që po përdorin Mac dhe pajisje iOS siç bëjnë zakonisht.

WWDC 2015-streaming-apple tv-1

kjo Ngjarja inauguruese e WWDC Ky vit premton të jetë mjaft emocionues, Apple pritet të prezantojë javën e ardhshme një shërbim të ri muzikor, një version të rinovuar të iTunes Radio, ndoshta një TV të ri Apple përveç të gjitha lajmeve të iOS 9 dhe OS X 11.

Karakteristika të reja dhe ndryshime pagese në pajtimet në Apple së bashku me lajmet HomeKit gjithashtu mund të njoftohet, megjithatë si tashmë ne kemi komentuar në postimin e mëparshëm, shërbimi i ri në internet i parapagimit të televizionit nuk do të ketë vend në këtë konferencë për shkak të mosmarrëveshjeve të ndryshme në pjesën financiare dhe teknologjisë së nevojshme që do të duhej të instalonte secili prej rrjeteve televizive.

Kanë mbetur pak për konferencën e shumëpritur dhe natyrisht ashtu si kemi bërë për disa vjet, Ju mund ta ndiqni atë në SoydeMac përpikërisht në 8 Qershor në 10:00. Më vonë do të specifikojmë detajet e transmetimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   ATEⒶS Ne mundemi dijo

    Urime Punë dhe gjithë Mac !!!! Urime të gjithëve.