Sipas zhvilluesve, Apple duhet të përfshijë një kontrollues për lojërat video në Apple TV kur e blini

Me çdo prezantim të ri të një iPhone, Apple përqendrohet në shfaqjen e kapacitetit grafik që procesori i ri mund të na ofrojë duke treguar një lojë të një serie lojërash. Por, në shumicën e rasteve, Këto lojëra nuk arrijnë kurrë në Apple TV dhe ata nuk e bëjnë atë pikërisht për mungesë të energjisë.

Kur Apple prezantoi gjeneratën e katërt Apple TV, mundësinë që ajo ofroi kur erdhi puna instaloni aplikacione dhe lojëra përmes dyqanit tuaj të aplikacioneve. Tre vjet më vonë, platforma duket praktikisht e braktisur nga zhvilluesit e lojërave video, diçka që është e mundur të ndryshohet.

SteelSeries Nimbus

Për të qenë në gjendje të shijoni disa lojëra me Apple TV, Siri Remote është më se e mjaftueshme, por ato janë lojëra që nuk na lejojnë të shijojmë një cilësi të shkëlqyeshme grafike edhe pse pajisja është krejtësisht e përputhshme. Në mënyrë që të shijojmë plotësisht lojërat, më e mira që mund të bëjmë është blini një kontrollues pa tel, si ai i prodhuar nga Nimbus. 

Nevoja për të blerë këtë telekomandë në mënyrë të pavarur Isshtë një nga arsyet kryesore pse shumë zhvillues dhe studiot e lojërave video nuk bëjnë bast në këtë platformë, një platformë që mund të bëhet një mundësi e shkëlqyeshme për të shijuar lojërat fantastike që kemi në dispozicion në App Store në ekranin e madh.

Të jesh në gjendje të shijosh lojëra si PUBG ose Fortnite në ekranin e madh të pajisjes sonë pa pasur nevojë të luftosh me ekranin e iPhone ose iPad do të ishte një nxitje e madhe për platformën, dhe me siguri do të ishte fillimi i një miqësie të bukur midis Apple TV dhe botës së lojërave video.

Disa ditë më parë, Microsoft njoftoi se ndaloi ofrimin e shërbimit për lojën Minecraft, një nga sukseset më të mëdha të viteve të fundit në botën e videogameve për shkak të nivelit të ulët të përdoruesve që përdorën këtë lojë përmes Apple TV, një vendim që Ryan Cash, zhvilluesi i Alto's Aventure, e kupton por nuk e ndan.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendit të Carlos Fernandez Lopez dijo

    Haha ata nuk duan të përfshijnë adaptorin 3.5 mm dhe ata do të përfshijnë një REMOTE! hahaha molla nuk dhuron si markat e tjera të pesta