Apple fillon punësimin e stafit për Dyqanin e XNUMX-të Apple në Japoni

Djemtë nga Cupertino kanë punuar në heshtje në një dyqan të ri Apple në Japoni, një dyqan që nuk keni dëgjuar deri më tani. Ky dyqan i ri Apple do të jetë i vendosur në Kioto, dhe përmes faqes në internet të Apple për ofertat e punës mund të gjejmë të gjitha pozicionet që duhet të plotësohen për këtë dyqan të ri. Apple vazhdon të mbështetet në Japoni si një nga burimet e saj kryesore të të ardhurave pas Shteteve të Bashkuara dhe Kinës, dhe për përpiquni të forconi praninë e saj në vend, do të hapë këtë dyqan të ri Apple.

Sipas Macotakara, kompania po kërkon menaxherë dyqanesh, shitësish, nëpunës dhe staf për të rregulluar problemet e ndryshme me të cilat vijnë përdoruesit në Apple Store. Kiotos është një qytet i vogël nëse e krahasojmë me qytetet e mëdha japoneze, por që është bërë një pikë e rëndësishme turistike në vendFalë tempujve, strukturave perandorake, atraksioneve, vendeve të shenjta ... Në këtë mënyrë, Apple jo vetëm që destinoi këtë dyqan të ri Apple për publikun e qytetit, por gjithashtu donte të tërhiqte interesin e të gjithë njerëzve që vizitonin qyteti

Apple ka një përfaqësim të gjerë të kompanisë në Tokio, ku ekziston edhe një Apple Watch Outlet, një nga tre dyqanet që Apple hapi në të gjithë botën, duke qenë i vetmi që është ende i hapur, pasi dy të tjerët të vendosur në Londër dhe Paris u mbyllën pak më shumë se një vit më parë. Dyqani i ri Apple i vendosur në Kioto mund të jetë Apple Store numri 500, një numër që Apple do të arrijë, por gjithçka varet nga koha që i duhet ndërmarrjes për të trajnuar personelin e nevojshëm për të qenë në gjendje të hapë dyert e këtij Apple Ruani përfundimisht për publikun.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.