Apple fshin faqet iTunes në Facebook dhe Instagram si provë e mëtejshme e përfundimit të aplikacionit

Profili i iTunes në Instagram është bosh Pas 18 vitesh në rrjetin e aplikimit të Apple, iTunes do të marrë fund me siguri me sistemin e ri operativ Apple. Me ardhjen e shërbimeve video streaming të Apple, kompania dëshiron t'i japë rëndësi seksionit të videos, duke krijuar aplikacionin që tashmë e njohim në versionin më të fundit të iOS dhe që së shpejti do ta njohim në macOS.

Ne e dimë informacionin këtë herë nga faqja e internetit e Reddit. Apple ka hequr profilin e iTunes nga dy rrjetet sociale më e rëndësishmja për përhapjen e kësaj përmbajtjeje: Facebook dhe Instagram, pa qenë në gjendje të hyjnë në botimet ose fotot e tyre. Me sa duket eliminimi ka ndodhur në orët e fundit, që prej asaj kohe më 31 maj kishte akoma prova të aktivitetit të internetit në rrjetet sociale. Por nuk duket si një fshirje e përmbajtjes pa më shumë. Ju dëshironi që shpesh të konsultoheni me këtë koment në faqe se përmbajtja është migruar në faqen e Facebook të Apple TV.

Tweet për fundin e iTunes Uebfaqja Apple TV ka sot që nga krijimi i saj në Prill 2009 me më shumë se 30 milion "Pëlqime". Isshtë e vërtetë që kjo faqe është krijuar për të pasur informacion në lidhje me pajisjen Apple dhe jo shërbimin streaming. Në të kundërt, ne kemi një bibliotekë të madhe me përmbajtje të trashëguar nga faqja e internetit e iTunes.

E njëjta gjë ndodh me profili i Apple TV Instagram, i cili trashëgon përmbajtjen nga iTunes në rrjetin social Instagram. Për ata që pyesin se çfarë ndodh me Twitter, në këtë rrjet nuk ka asnjë ndryshim deri më tani. Prandaj, gjithçka që lidhet me shitjen e përmbajtjes së filmit dhe muzikës do të kanalizohet tani e tutje përmes shërbimit dhe markës Apple TV, të njohur nga përdoruesit e Apple dhe në muajt e ardhshëm nga përdoruesit e tjerë.

Sidoqoftë, ka të ngjarë që këtë pasdite në fjalën kryesore të WWDC do të shohim lajme në lidhje me shërbimin e Apple dhe në Unë jam nga Mac do të jemi të vëmendshëm t'ju them.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)