Apple fton përdoruesit e macOS Big Sur të përdorin Safari 15 në beta

safari 15 beta

Siç e dini tashmë nëse ndiqni lajmet e Apple dhe posaçërisht të Mac, që kompania amerikane prezantoi një version të ri të Safari me macOS Monterey. Safari 15 Beta është i disponueshëm nëse jeni duke testuar versionin e ri të softuerit për Mac. Sidoqoftë, Apple dëshiron të shkojë pak më tej dhe po inkurajon përdoruesit e saj të provojnë këtë funksionalitet edhe nëse ata kanë macOS Big Sur dhe Catalina.

Për disa përdorues nuk u pëlqen shumë formati i safarit të ri në macOS Monterey. Ky version i Safari 15 Beta mund të hiqet dhe të kthehet në ato të mëparshmit. Shumë përdorues ankoheshin për disa nga ndryshimet që ishin bërë dhe për këtë arsye, mund të jetë ajo Apple po inkurajon përdoruesit të provojnë këtë formë të re të shfletuesit më të famshëm. Ata inkurajojnë instalimin e tij në versionet macOS Big Sur dhe Catalina, jo vetëm në Monterey vetë.

Mos harroni se funksionaliteti i unifikoni shiritin e adresës me shiritin e skedave, fshehja e butonave të ndryshëm në ndërfaqen kryesore. Po kështu, administrimi i skedave ka ndryshuar ndjeshëm, gjë që ka irrituar shumë përdorues, siç ju thamë më parë.

Ju tashmë e dini që ekziston një version i Safari Teknologjia Pamjeje, një version alternativ i shfletuesit të internetit të Apple të përqendruar në zhvilluesit, sepse përfshin veçori beta që nuk janë ende të disponueshme në versionin normal të Safari. Sidoqoftë, lëshimi i Safari 15 është një version normal beta. Po me të vërtetë,  për përdoruesit e zgjedhur të programit AppleSeed.

Për fat të keq, nuk ka asnjë mënyrë për t'u regjistruar në programin AppleSeed, ndërsa Apple zgjedh rastësisht cilët përdorues do të ftojë kompania për të provuar softuerin beta. Vizitorët do të marrin një email me detajet për të shkarkuar Safari 15 beta nga Uebfaqja e AppleSeed.

Nëse jeni një nga të zgjedhurit, ju lutem na tregoni si shkoi Dhe si po shkon ai version i ri?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Torricelli dijo

  Të enjten u shfaq në Mac tim se kisha një përditësim Safari në dispozicion. E përditësova dhe që atëherë nuk funksionon siç duhet. Ngarkon faqen por thotë se ka një problem, e ngarkon një ose dy herë dhe më pas shfaqet një mesazh gabimi.
  Unë kam fshirë Cookies dhe zgjerimet e bllokuara. Kam hapur një faqe private ... Nuk është rregulluar.
  Unë kam Safari 15.0 të instaluar dhe askush nuk më ka shkruar ose njoftim për versionin Beta.

bool (e vërtetë)