Apple u kujton përdoruesve se periudha falas e Apple TV + do të mbarojë

Apple TV +

Për disa ditë, Apple u ka dërguar e-mail të gjithë përdoruesve që janë ende duke e përdorur këtë periudha provë që Apple dha në kohën e fillimit të platformës së saj video streaming, një periudhë prove u zgjat dy herë dhe përfundoi në korrik.

Me shpresën që më shumë njerëz do të rinovojnë dhe mos e anulojnë pajtimin, Apple planifikon të fillojë në korrik një numër i madh premierash si sezoni i dytë i Ted lasso, Tregimi i mëngjesit y SHIKO. Përveç kësaj, premiera e serialit pritet në shtator. themel (bazuar në romanet e Isaac Asimov) dhe kthimi i Jon Stewart në televizion.

Në emailin që u keni dërguar përdoruesve që ende po shijojnë periudhën falas, Apple ju kujton të gjitha ato fusha, në një lëvizje që duket si një provë lakmusi për të parë sa besnikë janë përdoruesit që deri më tani kanë shijuar Apple TV + falas.

Ky test lakmusi do t'i zbulojë Apple nëse angazhimi i tij për të transmetuar video është ende jeshile ose ka filluar të piqet, pavarësisht nga fakti se përmbajtja e katalogut në dispozicion vazhdon të jetë inekzistente, duke qenë katalogu vetjak i përbërë nga 87 programe dhe filma televiziv baza e tij e vetme.

Basti për filmat me buxhet të lartë duket se është bast i Apple, një bast që është bukë për sot dhe e uritur për nesër. Në veçanti, unë ende mendoj se për sa kohë që nuk arrij një marrëveshje me një kompani prodhimi për të pasur një katalog bazë për të zgjedhur kur titujt e rinj që janë përfshirë në katalog janë parë ose nuk janë interesant, është thelbësore .

mollë nuk ka publikuar asnjëherë shifrat e pajtimtarëve Apple TV +, pjesërisht sepse shumica e tyre nuk po paguanin tarifën përkatëse, por po përfitonin nga dhurata që Apple u bëri atyre, kështu që ata nuk mund të llogariten si klientë të rregullt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.