Apple ka lëshuar beta-n e parë të macOS High Sierra 10.13.3 për zhvilluesit

Si çdo të hënë Apple vendos në duart e zhvilluesve beta të reja për atë që do të jetë versioni i ardhshëm i macOS High Sierra, 10.13.3. Me këtë, më pak se një javë pasi kemi lëshuar versionin përfundimtar të macOS High Sierra 10.13.2 për të gjithë përdoruesit, ne tashmë kemi betën e parë të versionit tjetër.

Apple nuk ndalet në padurimin e saj për të vazhduar përmirësimin e sistemit të saj dhe prova e kësaj është se ata mbyllin disa versione edhe pse vazhdojnë të përmirësohen në mënyrë që këto përmirësime të arrijnë tek përdoruesit sa më shpejt të jetë e mundur.

Beta e parë e macOS High Sierra 10.13.3 tani mund të shkarkohet nga Apple Developer Center ose përmes mekanizmit të azhurnimit të softuerit në vetë App Store Mac nëse keni të instaluar profilin e saktë të zhvilluesit.

Nuk është ende e qartë se çfarë përmirësimesh do të sjellë azhurnimi i tretë i macOS High Sierra, por ka të ngjarë të përfshijë rregullime të defekteve në kod dhe përmirësime të performancës për çështje që nuk ishin adresuar në macOS High Sierra 10.13.2.

Azhurnimi i mëparshëm i macOS Lartë Sierra 10.13.2 përqendruar vetëm në rregullimet e sigurisë dhe përmirësime të performancës, pa futur ndryshime të jashtme. Pra, nëse jeni një zhvillues, filloni punën dhe filloni të nxirrni përfundime nga ajo që Apple sapo ka hedhur në qarkullim.

Nga unë jam nga Mac ne do të jemi të vëmendshëm për të parë se çfarë përmirësimesh janë përfshirë në këtë version të ri të një sistemi që sot dhe pa marrë parasysh gabimin e madh të sigurisë që ndodhi një javë më parë, është më e mira që Apple ka vendosur në makineritë tona .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.