Apple zyrtarisht konfirmon blerjen e Tesla! [I FUNDIT]

Disa ditë më parë, një lajm disi i çuditshëm u hodh në rrjet nga disa media dhe madje duke përmendur një ekonomisti i njohur spanjoll me emrin Gay de Liébana, në të cilën u deklarua se kompania Cupertino mund të konsideronte blerjen e kompanisë së shkëlqyeshëm Elon Musk. Profesori Gay de Liébana shpjegoi se të dy kompanitë do të përfitonin nga operacioni pasi Tesla ka nevojë për likuiditet dhe stabilitet, ndërsa Apple kërkon flukse të reja të të ardhurave ndërsa shitjet e pajisjeve të saj mobile bien.

Epo, kanë kaluar vetëm 10 ditë dhe lajmi i blerjes nga Apple sapo është njohur zyrtarisht. Ky është padyshim lajmi bombë i javës pasi gjithçka ishte e qetë për pushimet e Krishtlindjeve, pa dyshim mund të themi se është lajmi i vitit.

2019 fillon me shumë projekte për të dy kompanitë

Një azhurnim i thjeshtë i softverit për makinat elektrike Tesla do të shtojë Apple CarPlay në një goditje në të gjitha automjetet me nënshkrim Musk. Nga ana tjetër, kompania Cupertino me Tim Cook në krye nuk do të përjashtonte shtimin e disa prej këtyre modeleve të reja Tesla në dyqanet më emblematike të kompanisë, në këtë mënyrë duke rritur shitjet e automjeteve në Apple Store me softuerin e firmës.

Lajmi që konfirmohet zyrtarisht sot pas disa ditësh në të cilën dukej se e gjithë kjo ishte një shaka e thjeshtë Na lë vërtet të presim me padurim atë që të dy kompanitë mund të bëjnë së bashku. Ajo për të cilën nuk jemi aq të qartë janë shifrat në të cilat është mbyllur ky operacion dhe sa ka marrë Musk nga shitja e ndërmarrjes më të famshme të makinave elektrike në botë. Ata thonë se uniteti është forcë, sepse ne do të shohim se çfarë del nga ky bashkim i Apple dhe Tesla.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oskar dijo

  Sa keq që është dita që është ... Do të kishte qenë shumë mirë nëse nuk do të kishte qenë një i pafajshëm.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   hehehe Oskar shume i shpejte!

   Epo po, mbase një ditë kjo do të ndodhë

   të fala

   1.    Oskar dijo

    Po, uroj që një ditë të ndodhë. Më shumë se gjithçka që Apple të mund të injektojë kapital në të dhe që Tesla të ishte edhe më i mirë. 😉

 2.   Zacarias Satrustegui dijo

  E pafajshme e jashtëzakonshme

 3.   Antonio J Morales dijo

  Aty e kanë gozhduar dhe pa vazelinë, por ki kujdes me lajmet e rreme haha

 4.   Ramon Ibañez Alonso dijo

  I pafajshëm

 5.   Felix González Alcaraz dijo

  Do të ishte mirë, hahahaha

 6.   Michael mojica dijo

  ka erë krejt të pafajshme

 7.   Gabriel Prill dijo

  Në m. me çmime të sigurta si pajisjet më të fundit të Apple haha