Apple lëshon macOS High Sierra 2 beta 10.13.2 për zhvilluesit

Apple sapo lëshoi ​​një version të ri beta për zhvilluesit e macOS High Sierra disa minuta më parë. Në këtë rast është versioni macOS High Sierra 2 beta 10.13.2 për zhvilluesit dhe duket se shton disa ndryshime nga versioni i mëparshëm.

Tani për tani mund të themi se flasin ndryshimet që pasqyrohen në shënimet e këtij versioni të ri përmirësimet e performancës macOS, përmirësimet e stabilitetit të sistemit dhe rregullimet e defekteve në kod. Këto janë përmirësimet tipike që zakonisht i gjejmë në secilin nga versionet beta të lëshuar nga djemtë nga Cupertino.

Si gjithmonë, në rast se zbulohen lajme të rëndësishme, ne do ta azhurnojmë këtë artikull. Në çdo rast, përmirësimet në këtë version beta 2 të macOS për zhvilluesit duket se janë u përqendrua në performancën e përgjithshme të sistemit operativ të Macëve.

Apple ka një ritëm të mirë të versioneve të reja beta në të gjitha sistemet operative dhe në këtë kuptim mund të themi se përmirësimet pritet të arrijnë sidomos në përmirësimin e menaxhimit të skedarëve APFS, përmirësimet në pajtueshmërinë e sistemit dhe pajisjeve me Fusion Drive dhe për përdoruesit e iOS në iPhone ose iPad bateri. Me pak fjalë, këto janë versione beta që sigurisht përmirësojnë versionin e mëparshëm dhe që do të vazhdojnë të rregullohen për t'i ofruar përdoruesit një përvojë më të mirë të përdoruesit në çdo mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.