Apple lëshon macOS 4 beta 10.12.6 për zhvilluesit

Këtë pasdite macOS Sierra 4 beta 10.12.6 u lançua për zhvilluesit. E vërteta është se të gjithë ne po presim me padurim versionin publik të macOS High Sierra dhe nuk gënjej nëse them se të gjithë jemi më të vetëdijshëm se sa versioni aktual i Mac OS. Në çdo rast versionet beta janë duke përparuar me një ritëm të mirë dhe është e mundur që të jeni përmirësimet e zbatuara në funksionimin e sistemit me rregullimet tipike të defekteve në kod përfshirë është edhe ajo që mbetet për t'i shtuar macOS Sierra përpara se të hidhet në sistemin e ri operativ të prezantuar nga Apple më 5 qershor në WWDC.

Kemi qenë një kohë në të cilën versionet beta ofrojnë ato rregullime të defekteve në kod dhe pak gjëra të tjera, kështu që nuk mund të themi se lajmet theksohen. Nga ana tjetër, ne tashmë duam të provojmë disa nga tiparet e reja të macOS të ardhshëm dhe kjo është arsyeja të gjithë mezi presim beta publike të versionit të ri sesa ai aktual.

Si gjithmonë, është më mirë të qëndroni larg këtyre versioneve beta nëse nuk jeni zhvillues derisa të lëshohet versioni publik, pasi mund të kemi disa problem i papajtueshmërisë me aplikacionet ose mjetet e punës. Versionet beta të lëshuara janë zakonisht të qëndrueshme dhe deri më tani ato kanë qenë, ato nuk tregojnë gabime që ndikojnë në funksionalitetin e sistemit ose të ngjashme, por nuk duhet të harrojmë se ato janë versione beta dhe është më mirë të jesh i kujdesshëm me ta edhe megjithëse ato tregojnë shumë të qëndrueshme dhe nuk shtojnë veçori të reja në funksionalitet që mund të ndikojnë në funksionimin e Mac-ut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.