Apple lëshon OS X 5 Beta 10.11.6 për zhvilluesit dhe publikun

osx-el-kapitan-1

Kjo është java e versioneve beta të Apple dhe kësaj here Apple gjithashtu e lëshon atë për zhvilluesit dhe për përdoruesit të cilët janë regjistruar në programin publik beta të beta tjetër e OS X 10.11.6 El Capitan.

Djemtë nga Cupertino lëshuan dje të gjithë beta-n e dytë të sistemeve të ndryshme operative, përfshirë versionin e macOS Sierra 10.12 beta 2 dhe sot është radha e versionit aktual të OS X El Capitan dhe pjesës tjetër të sistemeve aktuale. Përmirësimet e implementuara në këtë version të pestë beta të OS X përqendrohen në performancën dhe stabilitetin e sistemit dhe tani është në dispozicion për shkarkim në faqe në internet për zhvilluesit dhe testuesit publik beta.

Shumica e përdoruesve tashmë po shikojnë versionin tjetër macOS pasi që përmirësimet janë të jashtëzakonshme në çdo mënyrë, por është e nevojshme të mbaroni mirë versionin OS X në mënyrë që problemet ose dështimet të mos jenë pengesë në të ardhmen për ata të cilët nuk duan / mund të azhurnojnë Mac-et e tyre.

Këto versione të reja mbërrijnë vetëm një javë pas lëshimit të beta 4 të OS X dhe si gjithmonë kur merreni me versionet beta këshilla është të qëndroni larg tyre dhe mos t'i instaloni të paktën në ndarjen tonë kryesore. Gjithashtu në këtë rast ato janë versione të zhvilluesve dhe ne nuk kemi dyshim se nuk ia vlen të kryeni instalimin as në Mac-in tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.