Apple lëshon beta të tretë të OS X 10.11.6 El Capitan

osx-el-kapitan-1

Po, shumë prej nesh tashmë e kanë kokën të vendosur në sistemin e ri operativ macOS Sierra, por e vërteta është se ne jemi akoma në El Capitan dhe djemtë nga Cupertino nuk humbin emërimin e tyre për të nisur atë Isshtë beta e tretë e OS X El Capitan 10.11.6.

Kjo beta e re, si në versionet e mëparshme të lëshuara, nuk na tregon detajet e asaj që është shtuar dhe aq më pak specifikon nëse ka ndonjë lajm në të. Ajo për të cilën jemi të qartë është se e ardhmja për shumicën e përdoruesve tani është macOS Sierra 10.12 dhe pjesa tjetër mund të presë.

Apple ka në mendje të largohet gati pa asnjë dështim ky version i fundit i asaj që ne e njohim si OS X El Capitan, në mënyrë që kur të bëjmë hapin në sistemin e ri operativ gjithçka të jetë në vend. Kompania nuk ka lëshuar ndonjë beta tjetër për macOS Sierra për momentin por nuk dyshojmë se mund ta bëjë këtë në çdo kohë.

Tani duhet të përqendrohemi në lënien pa probleme të këtij sistemi aktual OS X El Capitan 10.11.6, i cili me pak fjalë dhe nëse nuk ka asnjë pengesë mund të jetë versioni më i fundit i disponueshëm për të gjithë ata përdorues që nuk azhurnojnë Mac-et e tyre. Ne jemi të sigurt se për ky version i ri për zhvilluesit e pa përfshirë janë më shumë se rregullime tipike të defekteve në kod dhe përmirësime të qëndrueshmërisë së sistemit, por në rast të ndonjë lajmi të jashtëzakonshëm, na azhurnoni me të njëjtën hyrje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanjose dijo

  Unë NUK do të instaloj «OS Sierra» për 2 arsye, 1.- ka gjithmonë probleme me versionin e parë. 2.- Unë kam disa programe që AppStore nuk i shet dhe siç e kuptoj «Sierra» nuk do të tolerojë që të instaloj ndonjë gjë që nuk vjen nga AppStore kështu që MacBook Pro do të qëndrojë me Kapitenin derisa të jetë në dispozicion diçka tjetër.

  1.    Santiago dijo

   Pajtohem me Juanjose me rreziqet e sistemit të ri të Apple, kam instaluar macOS Sierra në një makinë virtuale dhe kam verifikuar që nuk mund të instaloj programe të jashtme në App Store, një prej tyre është MatLab, program i domosdoshëm programimi në sektorë të shumtë , kjo do të thotë që unë nuk do të jem në gjendje të azhurnoj në sistemin e ri operativ.
   Unë mendoj se është një gabim nga ana e Apple për të kapur në këtë mënyrë, edhe pse unë e kuptoj se ata e bëjnë atë për të shmangur dështimet e shkaktuara nga sekonda.
   Nëse ka zhvillues në këtë forum, do të ishte e përshtatshme të kërkoni një terminal nga Apple për të instaluar softuer të jashtëm

 2.   Ekonomia e Peter (@Petereconomy) dijo

  Po, mund të instaloni programe të palëve të treta. Ajo që ndodh është se nuk është aq e dukshme. Ju shkarkoni programin në desktopin e Sierra, klikoni me të djathtën dhe "hapni" dhe programi instalohet. Whatshtë ajo që sapo lexova në një forum. Do më thuash ti.

 3.   eumac82 dijo

  Unë nuk mund ta instaloj sierra sepse mac-i im qëndroi në kapiten, unë duhet të migroj në dritare, kaq shumë shpenzime për të përdorur përsëri dritaret përsëri