Apple nis beta e dytë publike për OS X Yosemite 10.10

os-x-josemite

Apple sapo lançoi beta e dytë publike e OS X Yosemite për ata përdorues që janë regjistruar në programin beta. Ky version vjen pasi versioni u lëshua të hënën e kaluar Paraprakisht Zhvilluesi 6 të OS X Yosemite dhe bashkë me të vjen edhe një version i ri për iTunes. Në këtë beta 2 do të shohim të gjitha ndryshimet në ndërfaqen grafike të disa ikonave që pamë në Versioni DP6 përveç sfondeve të reja dhe opsioneve të konfigurimit të disponueshëm, të tilla si të qenit në gjendje të aktivizoni ose çaktivizoni "Mos shqetëso" nga qendra e njoftimeve. 

Për ta instaluar nëse jeni një nga ata që nuk kanë ende beta 1, ju duhet vetëm një Mac me sistemin operativ OS X Mavericks instaluar dhe identifikohuni me Apple ID tuaj në program Programi Beta OS X. Në rast se tashmë keni instaluar betën e parë në Mac-in tuaj, ky version i ri do të shfaqet i disponueshëm në Mac App Store si çdo azhurnim. Nëse nuk shfaqet automatikisht, mund të përdorni versionin e ri nga menyja > Përditësimi i softuerit ose nga vetë versioni farë molle Programi Beta.

osx-josemite-beta-2

 

Possibleshtë e mundur që serverat për shkarkime janë të ngopura ose janë të ngopura tani për shkak të shkarkimeve të shumta nga përdoruesit që duan të provojnë këtë version të ri të OS X Yosemite. Prandaj ju rekomandojmë të jeni të durueshëm dhe të prisni pak, duke lënë gjithçka gati në mënyrë që kur të vijë koha për të instaluar këtë beta 2, gjithçka të jetë më e lehtë.

Alsoshtë gjithashtu mirë të mbani mend se është më mirë të instaloni këto versione beta në një Mac tjetër përveç kompjuterit tonë kryesor, kështu që nëse jeni të interesuar të provoni më të fundit në OS X Yosemite beta 2 rekomandohet ta bëni atë në një hard drive ose ndarje e pavarur nga sistemi operativ kryesor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Matias Gandolfo dijo

  Ata e shohin mundësinë për të aktivizuar shpërndarjen në përgjithësi ???? Jo une .. !!! Pershendetje

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Matias i mirë, nëse shfaqet opsioni. Mos harroni të aktivizoni iCloud për ta përdorur atë

   të fala

 2.   yansito dijo

  Pas instalimit të beta-s së dytë, shfletuesi safari nuk funksionon për mua: /

 3.   jacv dijo

  Epo, funksionon shumë mirë për mua! Më pëlqejnë shumë ikonat.

 4.   Edd mont dijo

  Çdo gjë funksionoi shumë mirë për mua, nëse më parë e doja makbook-un tim tani më shumë <3 _ <3