Apple lëshon macOS High Sierra 10.13.3 për të gjithë përdoruesit

Kjo e martë pasdite është zgjedhur për të hedhur në treg versionin e ri zyrtar për të gjithë përdoruesit e iOS, macOS, tvOS dhe watchOS. Në rastin tonë versioni i macOS High Sierra arrin versionin 10.13.3 dhe në të shtohen disa përmirësime dhe rregullime të defekteve në kod. Midis korrigjimeve, spikat ai që bëri që Mesazhet të shfaqen përkohësisht jashtë rendit.

Përditësimet e lëshuara sot kanë për qëllim thjesht rrisin stabilitetin e sistemeve dhe sidomos në rastin e macOS, pasi që nuk ka përmirësime të dukshme në sistem. Në këtë rast, versioni është për të gjithë dhe shtatë versionet beta të lëshuara për zhvilluesit e këtij sistemi operativ Mac janë lënë pas.

E vërteta është se ne kemi shumë versione me azhurnime të ngjashme në macOS High Sierra dhe pak janë përmirësimet vizuale ose operacionale që mund të gjejmë. Pavarësisht kësaj dhe pa shërbyer si precedent duhet të jemi të lumtur që nuk ka ndonjë problem stabiliteti apo sigurie që nga muajt e fundit nuk kanë qenë shumë të mirë në këtë drejtim, kështu që më mirë të jetë i qëndrueshëm dhe pa dështime.

Versioni i ri tani është në dispozicion për përdoruesit nga Skeda e azhurnimeve të Mac App Store, kështu që mos vononi shumë për të instaluar këtë version, megjithë ndryshimet e pakta që mund të shihni në të. Apple vazhdon ritmin e saj dhe sot zyrtarisht hapi HomePod dhe orë më vonë të gjitha versionet zyrtare të sistemit të saj të ndryshëm, kështu që ne ju rekomandojmë ta instaloni atë në pajisjet tuaja sa më shpejt të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.