Apple lëshon beta macOS 10.12.5 për zhvilluesit

Ne jemi para versioni i dytë beta i macOS 10.12.5 për zhvilluesit Dhe është që javën e kaluar Apple nuk lëshoi ​​një version për ta dhe e bëri për përdoruesit që po përdorin versionet publike beta, por në versionin e parë. Sot të hënë Apple kthehet në ngarkesë dhe lançon versionin 2 për zhvilluesit në të cilin duket se nuk kemi shumë ndryshime përveç korrigjimeve tipike të sistemit për sa i përket sigurisë dhe stabilitetit.

Apple vazhdon me versionet beta dhe me ndihmën e zhvilluesve, këto dështime ose zgjidhje për problemet që dalin mund të gjenden, kështu që atëherë të kemi një version përfundimtar të qëndrueshëm për pjesën tjetër të përdoruesve. Në parim dhe siç themi gjithmonë me këtë lloj beta, gjëja më e mirë është që nëse nuk jeni një zhvillues të prisni për versionin publik beta ose mos ta instaloni direkt në ndarjen tuaj kryesore për të shmangur dështimet e mundshme ose papajtueshmëritë me ndonjë nga mjetet tuaja të punës. Me siguri versioni publik beta do të dalë në treg për disa orë.

Shtë e vërtetë që ndryshimet dhe rregullimet në funksionalitetin e sistemit ose sigurisë janë pothuajse gjithmonë më të rëndësishme sesa ndryshimet në aspektin e funksionaliteteve që mund të shtohen në versionet e sistemit operativ, por është normale që përdoruesit të duan gjithmonë më shumë lajme në këto funksione pasi lajmet në siguri nuk janë të dukshme. Në këtë rast, si në betat e mëparshme të sistemit operativ për Mac ndryshimet e shtuara nga Apple nuk janë specifikuar. Por nëse ka ndonjë lajm të rëndësishëm, ne do ta ndajmë atë me të gjithë ju nga i njëjti post.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.