Apple lëshon macOS 10.14.2 për të gjithë përdoruesit

Këtë pasdite Apple vuri në dispozicion për të gjithë përdoruesit version i ri i macOS 10.14.2 Dhe megjithëse është e vërtetë që shumë prej nesh nuk janë hedhur ende zyrtarisht në këtë kohë, azhurnimi është tashmë i disponueshëm, kështu që brenda një kohe të shkurtër do të jetë e mundur të shkarkohet dhe instalohet.

Që nga shtatori i kaluar ne kemi përdorur macOS Mojave në Mac-et tona dhe e vërteta është se ai është një sistem operativ me të vërtetë i qëndrueshëm dhe i sigurt, kështu që përmirësimet kësaj here përqendrohen nëpër të zbatuar këtë funksionim të mirë të sistemit, në përfshirjen e emoji-ve të reja dhe në shtimin e thirrjeve grupore FaceTime.

Letër-muri MacOS 10.14 Mojave

Shënimet e reja të lëshimit flasin për mbështetjen për thirrjet WiFi, një artikull të ri në menunë e lajmeve brenda Safari dhe zgjidh një të metë që parandaloi iTunes do të dëgjohet në altoparlantët e palëve të treta përmes AirPlay. Në të vërtetë, ato nuk janë ndryshime shumë domethënëse, por interesante për funksionimin e sistemit, prandaj është më mirë të nisni azhurnimin në momentin që shfaqet në Mac-in tonë.

E vërteta është se sistemi i ri i azhurnimeve nga Preferencat e Sistemit Kjo bën që shumë përdorues të hutohen sot dhe të kërkojnë versionin e ri në Mac App Store. Mos harroni se që nga fillimi i këtij versioni të ri kompania azhurnon softuerin direkt nga Preferencat e Sistemit kështu që ju mund të kontrolloni atje nëse shfaqet apo jo versioni i ri dhe ta instaloni atë sa më shpejt të jetë e mundur për të marrë përmirësimet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Skifteri i zi Ruben dijo

  Versioni i mëparshëm kishte shumë gabime

 2.   omar dijo

  Në versionin e mëparshëm u korrigjua një gabim që kemi disa që ne përdorim imac me modele të caktuara të kartave radeon. në këtë version të ri ato gabime u rishfaqën. nëse jeni përdorues të Photoshop është më mirë të qëndroni në versionin 10.14.1 për një kohë.