Apple lanson beta-në e dytë publike të macOS High Sierra 10.13.2

Apple lëshoi ​​dje pasdite versionin e dytë publik beta për përdoruesit që janë regjistruar në programin beta. Versioni i zhvilluesit u lançua të hënën dhe disa orë më vonë mbërriti versioni për përdoruesit që janë regjistruar në këtë program beta macOS.

Karakteristikat e reja të implementuara në këtë beta 2 janë tipike përmirësime në performancën e sistemit, stabilitetin dhe rregullimet për çështjen e sigurisë me WPA2, diçka që tashmë është ose duhet të rregullohet në këto versione beta. E vërteta është se lajmet janë mjaft të pakta por të rëndësishme.

Ardhja e hershme e kësaj beteje të re publike është një tregues i qartë se nuk ka probleme në funksionimin e përgjithshëm në versionin beta për zhvilluesit dhe për këtë arsye është plotësisht funksional për tu lëshuar si një beta publik. Nëse jeni një nga përdoruesit që dëshiron të marrë pjesë në betos publike macOS High Sierra, ne rekomandojmë përdorimin e një ndarjeje jashtë sistemit tuaj operativ pavarësisht nga fakti se gjithçka funksionon vërtet mirë që nga fillimi. Mos harroni se disa aplikacione, mjete ose funksione mund të jenë të papajtueshme me versionet beta. Në çdo rast, nëse jeni të interesuar të merrni pjesë, lidhja për t'u regjistruar dhe marrë këto versione para se shumica e përdoruesve të marrin versionin zyrtar. largohemi ketu.

Përmirësimet e implementuara në këtë version të ri beta 2 të lëshuar për zhvilluesit dhe përdoruesit që marrin pjesë në programin publik beta, Nuk shton risi të mëdha estetike, as në lidhje me funksionimin e sistemit APFS në papajtueshmërinë e sistemit me Fusion Drive, por ato shtojnë përmirësime në sigurinë, stabilitetin dhe performancën e sistemit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.