Apple lëshon rimorkio për dokumentarin e ardhshëm Bruce Springsteen në Apple TV +

Bruce Springsteen

Të gjithë e dinë pasionin për të cilin Apple ka pasur gjithmonë muzikë. Pajisja e parë "e vogël" e gjigantit kompjuterik ishte një iPod. Jobs e prezantoi atë në 2001. Shumë vite para se iPhone të dilte në dritë.

Dhe ai pasion për muzikën vazhdon në Cupertino. Më shumë se 80 milion përdorues e dëgjojnë atë çdo ditë përmes Apple Music. Dhe ky pasion është i dukshëm edhe në Apple TV +. Sot rimorkio e dokumentarit të radhës të albumit të ri të Bruce Springsteen.

Bruce Springsteen do të publikojë një album të ri. Albumi titullohet «Letër për ju« Ai e ka regjistruar atë me "E Street Band". Herën e fundit që ata luajtën së bashku ishte 35 vjet më parë, dhe tani ata takohen përsëri për këtë album. Pothuajse asgjë.

Lansimi i albumit të ri do të bëhet në ekskluzive për Apple. Së bashku, më 23 tetor, një dokumentar i albumit të ri do të dalë në Apple TV + nga njëra anë, dhe nga ana tjetër albumi do të dalë në Apple Music të njëjtën ditë. Kush e di se çfarë do të ketë paguar "Shefi" për ekskluzivitetin.

Dokumentari "Letra e Bruce Springsteen për Ju" tregon regjistrimin drejtpërdrejt të albumit të ardhshëm të Springsteen "Letter To You" duke shfaqur Banda e Rrugës në mënyrë të plotë, dhe përfshin interpretime të 10 këngëve nga albumi i ri. Dokumentari përmban shfaqje të plota nga E Street Band, pamje në studio, pamje të papara kurrë, dhe një vështrim më të thellë të "Letër Për Ju" të Bruce Springsteen.

Ky është dokumentari i dytë muzikor për premierë në Apple TV +. E para ishte "Historia e djemve Beastie". Sot Apple ka lansuar në YouTube një shembull të asaj që do të jetë ky dokumentar i "Letër To You" që mund ta shohim në një premierë botërore dhe ekskluzivisht në platformën Apple në Tetor 23.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)