Apple lëshon beta të pestë të macOS Sierra

Siri-macOS-SIERRA

Duket se kompania me bazë në Cupertino po shkel karburantin sepse duket se ata duan të shkojnë me pushime disa javë në gusht. Këtë javë, në teori, nuk kishte asnjë lansim beta, por si zakonisht, Apple vazhdon në ritmin e saj dhe përfitoi nga dje pasdite për të filluar lëshimin e betave sikur të ishte në një koncert duke tërhequr bluza. Me këtë rast, Apple përfitoi dhe lançoi beta si për zhvilluesit ashtu edhe për përdoruesit e beta publik të iOS, tvOS, watchOS dhe macOS, të cilët edhe pse kanë numra të ndryshëm, në të vërtetë janë i njëjti version i sistemeve operative.

macOS Sierra në beta të pestë tani është në dispozicion për t'u shkarkuar si për zhvilluesit ashtu edhe për përdoruesit publik të beta-s, në të cilën siç mund ta lexojmë në shënimin e azhurnimit Apple është përqendruar në sinkronizimin e desktopit dhe dosjes së dokumenteve iCloud, ky funksion i ri që do të na lejojë të kemi qasje në të gjitha elementet e desktopit të Mac-ut tonë përmes çdo pajisje me llogaria jonë iCloud, një opsion i parashikuar shumë nga shumë përdorues.

Por gjithashtu është përmirësuar funksionimi i opsionit për të zhbllokuar Mac përmes Apple Watch, një tipar i ri që do të parandalojë përdoruesit me një Apple Watch dhe një Mac me Bluetooth 4.0 ose më të lartë të kenë qasje në OS X pa pasur nevojë të fusin fjalëkalimin e hyrjes.

Apple është përqendruar gjithashtu në përmirësimin e si funksionon Apple Pay përmes Safari, një tjetër nga funksionet e reja që do të vijë nga dora e macOS Sierra dhe që do të lejojë të gjithë përdoruesit, ku është në dispozicion Apple Pay, të bëjnë pagesa përmes shfletuesit dhe iPhone-it tonë, me të cilin do të konfirmojmë blerjen përmes gjurmës së gishtit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.