Apple lëshon beta të pestë të macOS High Sierra 10.13.1 për zhvilluesit

macOS-Lartë-Sierra-1

Ne po përballemi me një version të ri beta për zhvilluesit e macOS High Sierra, versioni i pestë. Në këtë rast, si në versionet e mëparshme, përmirësimet i shtohen qëndrueshmërisë dhe sigurisë së sistemit, përveç rregullimeve të defekteve që mund të ketë versioni i mëparshëm i lëshuar nga djemtë nga Cupertino.

Një temë tjetër e theksuar në versionin e mëparshëm të macOS High Sierra beta të lëshuar për zhvilluesit, flet për korrigjimin ose zgjidhjen e problemit e cila u shfaq në sigurinë e standardit WPA2 Wi-Fi, falë të cilave shumë rrjete moderne Wi-Fi janë të mbrojtura dhe që u komprometua. 

MacOS High Sierra beta 5 nuk duket se shton ndryshime të mëdha në këtë çështje të "KRAK" por nëse është e vërtetë që ajo arrin shumë herët, nga ajo që ne shohim se si Apple duket se po "detyron makinerinë" të lëshojë një version përfundimtar sa më shpejt të jetë e mundur. Në parim, ky version përfundimtar duhet të mbërrijë gjatë muajit të ardhshëm, por vetëm Apple e di këtë.

Në çdo rast ajo që po shohim është se nuk flitet për zgjidhje në sistemin e skedarëve APFS dhe ne shpresojmë që këto më të mirat do të arrijnë me versionet e reja beta dhe që të gjithë përdoruesit që kanë të instaluar sistemin e ri të Apple nuk do të kenë probleme të çfarëdo lloji, madje mund të përmirësohet ose filloni të punoni seriozisht në sistemin e diskut në Fusion Drive. Le të shohim nëse, ndërsa përparojnë versionet beta të këtij sistemi, kemi lajme mbi këto tema.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.