Apple lëshon beta të gjashtë të macOS Sierra 10.12.6 për zhvilluesit

Një version i ri beta është lëshuar nga Apple vetëm pak minuta më parë, në këtë rast është versioni i gjashtë beta i macOS Sierra 10.12.6 për zhvilluesit dhe me të duket se po arrijmë në fund të versioneve beta të këtij versioni.

Në shënimet e versionit të ri, tiparet e reja nuk shtohen përtej shpjegimeve në lidhje me rregullimet tipike të defekteve në kod, përmirësimet në stabilitetin e versionit dhe zgjidhjet për problemet e versionit të mëparshëm. Apple mbart disa versione beta për zhvilluesit në të cilat janë përmirësimet synojnë drejtpërdrejt në stabilitetin dhe funksionimin e sistemit.

Beta e gjashtë e macOS Sierra 10.12.6 për zhvilluesit mund të jetë ndër versionet më të fundit beta të disponueshme para nisjes së GM, por kjo është diçka që vetëm Apple e di. Në këtë rast versioni nuk sjell ose nuk duket se sjell ndonjë gjë të re për sa i përket funksionalitetit, diçka që në këtë pikë nuk na habit shumë, por nëse ka ndonjë lajm apo ndryshim të rëndësishëm ne do t'ju tregojmë për këtë në këtë artikull i njëjtë.

Këtë herë versioni beta për macOS Sierra shoqërohet nga versioni beta për zhvilluesit e iOS, u lëshua edhe versioni i gjashtë beta i iOS 10.3.3 dhe ndryshimet ose përmirësimet nuk duket se janë diçka përtej rregullimeve të defekteve në kod. Për tani macOS High Sierra beta publike 1 Stillshtë akoma më aktualja, në këtë kuptim është e mundur që Apple të presë deri nesër për ta lansuar atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.