Apple ecën përpara dhe lëshon macOS High Sierra beta 4 për zhvilluesit

Dhe është që e njëjta javë (e hëna e kaluar posaçërisht) versioni 3 për zhvilluesit mbërriti dhe këtë herë ata kanë lëshuar beta 4. versioni i ri i macOS High Sierra 10.13.2 beta 4 mbërrin me ndërtimin 17C79a dhe shton rregullimet tipike të defekteve në kod, përmirësimet e stabilitetit të sistemit dhe rregullimet për defektet e gjetura në versionin e mëparshëm.

Ne me të vërtetë nuk jemi të befasuar që kemi dy versione beta në të njëjtën javë pasi është diçka që Apple ka bërë më parë dhe po e bën më shpesh kohët e fundit. MacOS High Sierra beta 4 arrin vetëm, asnjë version tjetër i OS të ndryshëm nuk është lëshuar sot.

Mos harroni se këto versione beta janë për zhvilluesit dhe se gjëja më e mirë në të gjitha rastet është të qëndrosh larg tyre pasi ato mund të shkaktojnë papajtueshmëri me ndonjë nga mjetet tona të punës ose aplikacionet që ne përdorim në jetën tonë të përditshme. Në çdo rast, është më mirë të presësh ose instalosh versionet beta brenda programit publik beta dhe natyrisht nëse është e mundur në një Mac që nuk është ai për punën e përditshme, pasi lajmet janë të pakta dhe nuk ia vlen të komplikohen me beta

Si në rastet e mëparshme versioni i ri beta i lëshuar nuk jep detaje për lajmet që përfshihen në këtë azhurnim, por nëse në orët e ardhshme shfaqet ndonjë lajm i rëndësishëm që duhet ta nxjerrim në pah, ne do ta azhurnojmë këtë artikull. E vërteta është se përveç zbatimit të emoji-t të ri dhe zgjidhjes së defektit të sigurisë së WPA 2 të lançuar në versionin e mëparshëm, ka shumë pak për të theksuar në nivelin vizual.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.