Apple lançon një uebfaqe të re "Pse Mac" për të promovuar kompjuterët e saj

Rrjeti i ri Pse Mac

Apple ka lansuar një uebfaqe të re të quajtur Pse Mac. Në të kompania reklamon dhe njofton nga çatitë se Mac është përvoja më e mirë personale e llogaritjes që mund të gjeni. Deri më tani, reklamat ishin të përqendruara në videot YouTube dhe reklamat në kanalet televizive, por tani ajo dëshiron të jetë pak më agresive dhe t'i tregojë botës përmes internetit pse duhet të blini një Mac dhe jo ndonjë kompjuter tjetër.

Lehtë për t’u mësuar Çuditërisht i fuqishëm. Dhe i krijuar për t'ju lejuar të punoni, të luani dhe të krijoni në mënyra që nuk i keni imagjinuar kurrë. It'sshtë kompjuteri që vjen i mbushur me aplikacione që janë gati të dalin jashtë kutisë. Përditësimet e rregullta dhe falas të softuerit i mbajnë gjërat të azhurnuara dhe funksionojnë normalisht. Dhe nëse tashmë keni një iPhone, ai ndihet i njohur që nga momenti kur e ndizni.

Kështu flasin Mac-të e rinj (dhe jo aq të rinj) në Web. Ata flasin për përfitimet e të pasurit një Mac por mbi të gjitha të keni një Mac së bashku me pajisjet e tjera të Apple. Shtë e sigurt që simbioza që ekziston midis pajisjeve të ndryshme është e vështirë të përputhet nga kompanitë e tjera.

Me Mac, nuk ka një proces të komplikuar konfigurimi. Hyni në llogarinë tuaj iCloud dhe informacioni juaj i iPhone ose iPad shfaqet automatikisht. Përdorni "Asistentin e Migracionit" për të transferuar cilësimet, llogaritë e përdoruesit dhe më shumë në një moment të shpejtë. Dhe nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë, mbështetja teknike e Apple është gjithmonë vetëm një bisedë në internet, telefonatë ose takim në dyqan.

Çipi M1 dhe macOS Big Sur sjellin sigurinë më të përparuar të çdo kompjuteri personal në Mac. Mac vjen me malware të integruar dhe mbrojtje nga virusi, duke ju dhënë atë liria për të zgjedhur çfarë ndani dhe si e ndani atë. FileVault madje kodon të gjithë sistemin tuaj për siguri të shtuar. Pra, pa marrë parasysh se çfarë po bëni, Mac ndihmon që informacioni juaj privat të mbetet i tillë.

Sigurisht, Apple di se si ta godasë çelësin. Kontrolloni në internet në çdo kohë përmes kësaj lidhjeje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.