Apple lëshon beta të gjashtë të zhvilluesit për macOS High Sierra, tvOS 11 dhe watchOS 4

Djemtë nga Cupertino kanë përfituar nga kjo pasdite për të filluar beta për zhvilluesit e të gjitha sistemeve operative në të cilat ata kanë punuar muajt e fundit dhe që do të shohin dritën muajin tjetër në këtë kohë. Apple ka lansuar betën e gjashtë të macOS High Sierra, tvOS 11, watchOS 4 dhe iOS 11. Këto beta të reja nuk na ofrojnë, të paktën sipas përshtypjeve të para, ndonjë risi funksionale, por djemtë nga Cupertino vazhdoni të bëni përmirësime të brendshme dhe duke modifikuar pak dizajnin e disa ikonave, të tilla si ajo që lidhet me App Store në iOS.

Nëse jeni pjesë e programit publik beta, ka shumë të ngjarë që nesër, ose më së voni, të mërkurën e ardhshme, mund të shijoni një beta të re. Nëse jeni përdorues të programit zhvillues dhe doni të dini nëse pajisja juaj është azhurnuar automatikisht apo jo beta e fundit që ka lëshuar Apple, atëherë unë do t'ju tregoj numrat e versionit të betave të disponueshme.

  • macOS High Sierra 10.13 beta 6 (17A344b)
  • iOS 11 beta 6 (15A5354b)
  • watchOS 4 beta 6 (15R5357b)
  • tvOS 11 beta 6 (15J5360b)

Moreshtë më shumë se e mundshme që këta numra të versionit do të jenë ata që Apple lëshon brenda programit beta publik nesër ose një ditë pas, kështu që thjesht duhet të prisni që të shijoni beta më të fundit të të gjithë sistemeve operative që Apple prezantoi më 5 qershor në Konferencën e Zhvilluesve.

Nëse jeni duke testuar beta, ka të ngjarë që të keni qenë në gjendje të shihni nga dora e parë se si funksionimi i versioneve të fundit është përmirësuar shumë në krahasim me ato të para, një evolucion logjik në betatNjë evolucion që nuk i detyrohet vetëm zhvilluesve, por përdoruesit e programit publik beta po kontribuojnë jashtëzakonisht shumë në versionet përfundimtare përpara se të dalin në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.