Apple lëshon beta të katërt të zhvilluesit macOS High Sierra 10.13.3

MacOS

Një ditë pas lëshimit të versionit që ndryshoi ndjeshmërinë e shkaktuar nga Meltdown dhe Spektri tani kompania Cupertino sapo ka lëshuar versionin macOS High Sierra 4 beta 10.13.3 për zhvilluesit. Ashtu si në versionet e mëparshme beta, nuk ka detaje specifike në lidhje me përmirësimet e zbatuara.

Në këtë version të ri beta të lëshuar ne kemi zbatuar rregullimet tipike të defekteve në kod përveç përmirësimit të stabilitetit dhe funksionalitetit të sistemit. Ashtu si me të gjitha versionet beta për zhvilluesit, është mirë që ata të vijnë por do të dëshironim të shihnim disa lajme të rëndësishme përtej përmirësimeve të sigurisë dhe stabilitetit.

Si gjithmonë në këto raste dhe këshillat që duhet t'ju japim është se nëse nuk jeni një zhvillues zyrtar, këshilla më e mirë është të qëndroni larg këtyre versioneve beta, ajo do të vijë në pak orë një version publik beta që mund ta instaloni nëse dëshironi dhe ato nuk janë as sasia e lajmeve që shtohet.

Azhurnimi i mëparshëm i macOS High Sierra 10.13.2 për të gjithë përdoruesit u përqendrua vetëm në shtimin e rregullimeve tipike të sigurisë, përmirësime në performancën e përgjithshme të sistemit, përmirësime në pajtueshmërinë me pajisje të caktuara audio USB, përmirësime në lundrimin e pajtueshmërisë VoiceOver kur shikoni dokumente PDF në Preview dhe të gjitha që lidhen me sigurinë e sistemit.

Në këtë rast me versionet beta që po shohim duket se ato nuk shtojnë shumë ndryshime të rëndësishme për sa i përket funksionalitetit. Possibleshtë e mundur që versioni përfundimtar i këtij macOS 10.13.3 të arrijë në Shkurt ose Mars, por ne nuk presim shumë ndryshime siç kemi paralajmëruar më parë pasi ato janë përqendruar në përmirësimet e nivelit të sistemit dhe pak në ndërfaqen, aplikacionet ose të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.