Apple mbyll llogarinë e zhvilluesit të Lojërave Epike

Epike vs Apple

"Kërcënimet" janë bërë realitet dhe Epic Games ka parë se si Apple ka mbyllur llogarinë e saj si një zhvillues në platformat e kompanisë së mollëve. Mos harroni se mosmarrëveshja vjen për lojën e kompanisë Fortnite i cili aktualisht është në sezonin e katërt për të cilin Përdoruesit e Apple nuk mund të hyjnë. Për shkak të pagesave të komisionit, në fund përdoruesit janë ata që preken.

Kur Epic Games vendosi të vendosë blerje direkte në lojën e tyre Fortnite, Apple i këshilloi ata që kjo praktikë ishte e ndaluar dhe e mbylli lojën për përdoruesit e platformave mobile. Ai këshilloi që nëse vazhdonte në të njëjtën rrugë, hapi tjetër ishte të fshirja e llogarisë së zhvilluesit të Lojërave Epike.

Mendohej se ishte një blof, të paktën, e mendova, më shumë se një blof, mendova se gjërat do të zgjidheshin me disa mjete, nëse nuk do të duhej të shkoja në këto ekstreme, por unë e shoh atë si një futurist Unë nuk kam asnjë çmim. Apple ka respektuar njoftimin dhe ka mbyllur llogarinë e kompanisë së lojërave video.

Çfarë do të thotë kjo? Shumë e thjeshtë, çdo program ose lojë që Epic Games kishte në App Store Nuk do të jetë në gjendje të shkarkohet dhe as ata që i kanë, nuk do të jenë në gjendje të azhurnojnë atë që është shkarkuar tashmë. Një goditje e vërtetë, jo për vetë kompaninë, përkundrazi për përdoruesit e produkteve të kësaj kompanie. Ata mbarojnë të azhurnimet dhe asnjë mbështetje në Apple.

Apple raporton se Epic Games po i referon përdoruesit në faqen Apple Care në mënyrë që të kërkojë rimbursime të shumës së paguar. Lessshtë e padobishme, mirë po, të shembet në një farë mënyre shërbimi pas shitjes i pajisjeve të kompanisë. Epic po dërgon email te përdoruesit e Fortnite për të këshilluar pse ata nuk mund të hyjnë më në tiparet e reja të lojës:

"Epic uli çmimet përmes një opsioni pagese direkte, por Apple po bllokon Fortnite në mënyrë që të mos lejojë Epic të kalojë kursimet nga pagesa direkte tek lojtarët. "


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.