Apple ka në plan të zgjerojë Dyqanin e saj Apple në Fifth Avenue

dyqani i mollëve rruga e pestë

Apple po kërkon të zgjerojë të vetat Apple Store shenja në shesh Avenue e Pestë në New York, sipas një raporti të ri. Kompania thotë se po kërkon të ndërtojë "Pjesë ose të gjitha" e hapësirës prej 61.000 metra katrorë (rreth 5.667 metra katrorë) në ndërtesën GM (Avenue e Pestë), por me sa duket nuk dëshiron të paguajë çmimin e plotë që reforma përfshin.

Jo vetëm që dyqani ikonik Fifth Avenue i Apple është një nga më të ngarkuarit, por është bërë edhe një tërheqje e madhe turistike për adhuruesit e Apple. Aq shumë vizitorë vijnë çdo ditë sa Apple tani dëshiron të zgjerojë Apple Store, sipas 'New York Post'.

sescalera rruga e pestë dyqan mollësh

Megjithëse dëshiron të kryejë reformën, Apple po planifikon ta bëjë atë mbi një bazë të përkohshme. "Por ka një problem kur bëhet fjalë për zgjerimin e përhershëm"shton raportin. "Apple nuk dëshiron të paguajë barrën e këtij çmimi sepse ndihet e drejtë ta ketë, pasi është një vendndodhje globale turistike."

Ndërtesa është në pronësi të 'Prona GM Boston', e cila ka investitorë dhe aksionarë të mëdhenj. Kjo do të thotë që ju jo vetëm që mund t'i nënshtroheni kërkesave të Apple, por mund ta kërkoni atë çmim.

Dhe në atë zonë të Manhatanit, e cila nuk është e lirë siç mund të mendoni, hapësira në një kat përdhes varion nga $ 2.700 a $ 4.450 për këmbë katrore (0,092903 metra katrorë), dhe ndërtesa GM ka 1.207 metra katrorë në katin e parë. Kjo do të thotë se do të jetë shumë e shtrenjtë për Apple, edhe me çmime të ulëta.

Nike besohet të jetë e interesuar edhe për hapësirën, por nuk do të jetë e nevojshme deri në këtë moment 2020, kur përfundon qiraja juaj. Kjo do t'i jepte kohë Apple përkohësisht transformimin e reformës në fjalë dhe të kryejë zgjerimin e saj në Avenue e Pestë.

BurimNew York Post


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.