Apple mban mend se keni 90 ditë kohë për të aktivizuar Apple TV + Promovimin falas të vitit

Apple TV + promovim

Shumë prej nesh përfitojnë nga marrëveshjet e së Premtes së Zezë për të azhurnuar pajisjet tona Apple, ose sapo kemi hequr një të re për Krishtlindje. Mund të ndodhë që ju të keni azhurnuar në iPhone 11 të ri kur ka dalë.

Nëse jeni një nga këta me fat, do ta dini këtë Nëse keni nisur një iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch ose Mac, ju mund të përfitoni nga promovimi i kompanisë dhe të shijoni një vit falas të platformës së saj të re Apple TV +. Duhet të regjistroheni para se të kalojnë 90 ditë që kur keni aktivizuar pajisjen tuaj të re, përndryshe promovimi skadon.

Apple ka filluar të dërgojë përkujtesa njoftimi për shtyp për ata përdorues që kanë të drejtë për një vit falas të Apple TV + dhe nuk e kanë bërë akoma. Kompania po dërgon njoftime dhe email me mesazhin: "Skadon së shpejti: Viti juaj Falas i Apple TV +".

Nëse e kujtojmë ofertën promovuese kur Apple TV + u lançua, përdoruesit që mund të përfitojnë nga kjo ofertë duhet të hyjnë në platformë me të njëjtën Apple ID që aktivizoi pajisjen e re. Ata kanë 90 ditë për ta bërë atë. Nëse hyni për herë të parë pas 90 ditësh, duhet të paguani çdo muaj.

Ata kanë të drejtë për një vit falas të Apple TV + Të gjithë ata përdorues që aktivizojnë një iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch ose Mac për herë të parë nga 10 shtatori 2019. Nëse sapo e keni lëshuar atë, keni kohë deri në prill.

Të jesh në mes të shtatorit, Ai përfshin të gjithë përdoruesit e rinj të të tre modeleve të iPhone 11, për shembull. Nëse e keni aktivizuar terminalin tuaj në tetor, ky janar është tashmë 90 ditë i vjetër. Kjo është arsyeja pse Apple ka filluar të dërgojë përkujtesat e para atyre përdoruesve që aktivizuan pajisjet e tyre në shtator dhe nuk kanë hyrë ende në platformë.

Mos harroni gjithashtu se Pasi të aktivizohet viti falas, Apple do të fillojë të ju tarifojë 4,99 Euro në muaj nga muaji i dymbëdhjetë. Nuk dëmton t'i vendosësh vetes një kujtesë dhe të zgjedhësh brenda njëmbëdhjetë muajve nëse dëshiron të fillosh të paguash për të shijuar përmbajtjen e Apple TV +.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.