Apple ndryshon mendje dhe nuk rifiton seanca ballë për ballë Sot në Apple

Sot në Apple

Këtë mëngjes, kolegu im Manuel publikoi një artikull në të cilin ju informoi për seancat e sotme në Apple ballë për ballë në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë. Megjithatë, duket se kompania ka ndryshuar mendje dhe tani për tani ka vendosur të mos i kthejë më 30 gusht.

Apple ka publikuar një deklaratë të re në të cilën thotë se klasat Sot në Apple nuk do të jenë më të disponueshme nga 30 Gushti, dpër shkak të rritjes së vazhdueshme të varianteve Delta të koronavirusit, si në Shtetet e Bashkuara ashtu edhe në vende të tjera.

Kur Apple njoftoi se seancat e sotme për Apple do të jenë përsëri në dispozicion nga 30 gusht, filloi të pranojë rezerva për këto klasa ballë për ballë në disa dyqane, por pas deklaratës së re të lëshuar disa orë më vonë, opsioni për të rezervuar klasa ballë për ballë është zhdukur dhe ofrohen vetëm klasa virtuale.

Përveç vonesës së Sot në seanca, Apple është gjithashtu irritja e testimit të COVID si në dyqane ashtu edhe në mesin e punonjësve të kompanisë, sipas Bloomberg. Punonjësit që marrin pjesë në programin e testimit në shtëpi të Apple tani do të marrin pajisje testimi dy herë në javë në vend të një herë në javë.

Me shfaqjen e varianteve më ngjitëse si delta, ne besojmë se testimi më i shpeshtë do t'ju mbrojë më mirë ju dhe të gjithë punonjësit e Apple. Duke filluar nga 16 gushti, Quest do t'ju dërgojë dy komplete testimi në javë në vend të një.

Për tani Apple nuk ka rrezikuar të njoftojë një datë të re në të cilat sesionet ballë për ballë të Today at Apple janë përsëri në dispozicion, por tani për tani, gjithçka duket se tregon se këtyre do të duhen ende disa muaj për t'u rikthyer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.