Apple nis fushatën e reklamave të shtypura në gazetë

GAZETA REKLAMA

Apple është bërë një nga markat më me ndikim në botë dhe një nga ato që vë më shumë imagjinatën në metodat e saj të reklamimit. Nuk ka dyshim se në mënyrë që një markë të fitojë rëndësi dhe të arrijë një vend të privilegjuar në çdo treg nuk është e nevojshme vetëm të kesh produkte inovative dhe të diferencuara, por gjithashtu t'i japësh një rëndësi të madhe proceseve të ndërtimit të vetë markës një marketing të qartë strategjia përmes të gjitha llojeve të mediave dhe mediave.

Biznesi i Apple që prej 1976 ka evoluar në kohë brenda industrisë së teknologjisë duke u përshtatur me kohën dhe duke inovuar. Apple ka arritur të zmadhojë imazhin e saj duke krijuar një ikonë.

Molla e kafshuar është sot gjithçka një simbol i njohur pas së cilës produktet me kërkesë dhe popullaritet të madh si Mac, iPod, iPhone dhe iPad janë themeluar vit pas viti. Shfaqja e secilit produkt të Apple shoqërohet nga një hype dhe strategji marketingu me qëllim tërheqjen e numrit më të madh të pamjeve dhe shkaktimin e ndikimit maksimal të mundshëm në treg. Të gjithë jemi të vetëdijshëm se edhe spekulimet për produktet e ardhshme kanë pasoja në vlerat e tregut të aksioneve të kompanisë.

Fushatat reklamuese për produktet e Apple janë vendosur përmes të gjitha llojeve të mediave dhe medias, nga televizioni në shtyp, radio, reklamimi në natyrë dhe natyrisht përmes internetit, ku popullariteti i tij është bërë një fenomen social. Lajmet e fundit na çojnë në vetëm disa ditë më parë, pasi është e vështirë të injorosh fushatën e shkëlqyeshme që ata nga Cupertino po bëjnë aktualisht në lidhje me konceptin "Projektuar nga Apple". Apple nuk është mjaftuar vetëm me reklama televizive, por ditët e fundit ka filluar të shfaqë reklama me dy faqe në gazeta për t'i dhënë një shtytje të ajrit të freskët fushatës.

Një nga botimet e Gazeta Toronto Star në SHBA Ajo ka një faqe të dyfishtë në të cilën shfaqet një reklamë në të cilën një burrë shfaqet i veshur me një iPhone në një shirit ndërkohë që ushtron me shprehjen "Projektuar nga Apple".

Shtë e qartë, një pjesë e suksesit të Apple qëndron në planifikimin e kujdesshëm të strategjive të marketingut dhe ekspozimin e vazhdueshëm të markës së saj përmes mediave. Në këtë kuptim, ne mund ta konsiderojmë kompaninë si një nga fabrikat më të mëdha të krijimtarisë reklamuese që kupton në mënyrë të përsosur evolucionin e tregut të reklamave dhe rëndësinë e ndikimit të tij përmes internetit dhe rrjeteve sociale.

Më shumë informacion - Dyqani i ri në internet i Rusisë, Apple tani është në internet

Burimi - 9to5Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.