Apple nis një program dhurimi për të ndihmuar në Japoni dhe Ekuador

Donacionet-Apple-Ekuador

Disa pjesë të botës po tronditen nga tërmete shumë të fuqishëm. Ne po flasim për zonat e Ekuadorit ose Japonisë. Në rastin e Ekuadorit, viktimat tashmë rriten në më shumë se 580 njerëz dhe është se nëse të shtunën e kaluar kishte një tërmet prej 7,8 gradë në shkallën Rihter, tani ka ndodhur një kopje e re e tërmet me një intensitet prej 6 gradë në të njëjtën shkallë, gjë që tregon se numri i të vdekurve do të rritet.

Banorët e Japonisë nuk kanë fat më të mirë dhe është se dy ditë më parë ato toka aziatike u tronditën nga një tërmet prej 5,6 gradë në shkallën Ritcher që ishte gati të gjeneronte një Tsunami.

Pas tërmeteve shkatërruese që kanë goditur Japoninë dhe Ekuadorin gjatë ditëve të fundit, Apple ka hapur një faqe dhurimesh në iTunes për të mbështetur përpjekjet e ndihmës në të dy zonat. Kompania, siç ka bërë në të kaluarën, Ai ka partneritet me Kryqin e Kuq Amerikan për dhurime dhe po pranon donacione prej $ 5, 10 $, 25 $, 50 $, 100 $ dhe 200 $.

Donacionet po merren përmes iTunes dhe App Store dhe mund të bëhen përmes pajisjeve iOS dhe Mac. Apple po promovon partneritetin e Kryqit të Kuq duke shtuar lidhje në faqet kryesore të të dy dyqaneve. Ne anen tjeter, Apple vëren se të gjithë ata që bëjnë një donacion nën Apple ID do të marrin një faturë të vetme me email. 

Shpresojmë që ajo që po ndodh në këto zona të marrë fund sa më shpejt të jetë e mundur dhe që mijëra njerëz të prekur të trajtohen ashtu siç e meritojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Norman astete dijo

    Sa e tmerrshme, duke ndihmuar me paratë e njerëzve të tjerë ... weones çarë fytyrat.