Apple njofton një gabim në platformën e saj të podcastit që do të ulte riprodhimet

Apple Podcasts

Apple Podcasts është një nga platformat më të përdorura të podcastit nga përdoruesit, pasi është mjaft e thjeshtë, si për ta ashtu edhe për krijuesit, dhe në përgjithësi gjeneron mjaft riprodhime.

Sidoqoftë, me sa duket nga Apple ata kanë zbuluar një problem në këtë platformë, e cila kësaj here po shkakton atë krijuesit e përmbajtjes kanë parë një rënie të shikimeve, sipas analizave që ofron firma për krijuesit.

Dhe është se, me sa duket, kishte shumë njerëz që protestonin pikërisht për këtë gjë, e cila çoi në një hetim të brendshëm nga Apple, për të parë pse Pak riprodhime përfaqësohen në Mjetin e Analizës që ata ofrojnë Në lidhje me të zakonshmen, e cila më në fund ka shkaktuar në atë që është një dështim nga ana juaj.

Edhe pse më e keqja nuk është kjo, është ajo Apple ka hapur një seri periudhash në të cilat krijuesit nuk do të jenë në gjendje të paraqesin programe të reja, pasi ka të ngjarë të përjetojnë vonesa të konsiderueshme në drejtim të aprovimit:

Raporti i Menaxherit të Faqes

Ne kemi marrë raporte për rënie të ndjeshme të konsumit në raportim. Ne jemi duke hetuar këto shifra pasi ato nuk përputhen me të dhënat e rishikimit të Podcast Analytics.

Koha e vonesës së dërgesës

Nëse planifikoni të lëshoni shfaqje të reja në Apple Podcasts në nëntor ose dhjetor, kini kujdes për periudhat vijuese të vonesës për aktivitetin e paraqitjes:

  • Nga 16 nëntori 2018 deri më 26 nëntor 2018
  • Nga 21 dhjetori 2018 deri më 2 janar 2019

Nëse keni dërguar një program për ta publikuar në ndonjë rast, gjëja më normale është ajo në ditët në vijim do të merrni një email që ju informon Mbi të gjitha, në mënyrë që të mos dërgoni përmbajtje gjatë atyre ditëve nëse nuk doni të përjetoni asnjë lloj vonese.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.