Apple ofron mjete të reja të marketingut për zhvilluesit

Mjetet e reja të marketingut për zhvilluesit

Përkon me betat e reja për pajisjet e ndryshme të Apple dhe duket se përgatitja e terrenit tjetër të Apple Silicon, macOS Big Sur që supozon një epokë të re për kompaninë, e njëjta ka azhurnuar Mjetet e saj të marketingut të App Store për Zhvilluesit. Sot ekziston aftësia për të krijuar lidhje dhe pasuri të personalizuara, përfshirë kodet e reja QR dhe lidhjet e shkurtra

Hyrja në uebfaqe zhvilluesi, Siç kemi thënë sot, është e sigurt që po vizitohet shumë nga fillimi, për shembull, i beta e nëntë e macOS Big Sur, Duket sikur në seksionin e lajmeve, një seksion është përfshirë me lajmet në lidhje me mjetet e reja të marketingut për zhvilluesit. Në të mund të lexoni:

Përfitoni nga burimet e reja të marketingut për të promovuar aplikacionet tuaja në të gjithë botën. Tani mund të gjeneroni lidhje të shkurtra ose kod të ngulitur që çojnë në faqen e produkteve të App Store dhe shfaqni ikonën e aplikacionit, një kod QR ose një distinktiv të App Store. Shkarkoni distinktivët e lokalizuar të App Store, ikonën e aplikacionit dhe më shumë.

Nga ajo që mund të shohim, tani zhvilluesit Ata do të kenë funksionalitete të reja për të lidhur shkarkimet e aplikacioneve të tyre. Në këtë mënyrë, përdoruesit nuk do të duhet të kërkojnë aplikacionin në Mac App Store, për shembull. Ne mund të skanojmë një kod QR ose të shkarkojmë një pullë Apple dhe të shkojmë direkt në atë që duam të shkarkojmë.

Shumë e dobishme dhe mbi të gjitha shumë vizuale Dhe ne tashmë e dimë që në marketing një nga premisat thelbësore është që ai të jetë vizual dhe i lehtë për publikun e gjerë. Se ne mund të arrijmë produktin e dëshiruar në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë dhe të kemi qasje në atë që duam drejtpërdrejt. Kjo është ajo që bëjnë këto mjete.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)