Apple ofron punë të reja për të forcuar ekipin e saj të marketingut të shitjeve

Marketingu-punësimi-shitjet-shitjet me pakicë-0

Kohët e fundit duket se Apple është shumë e zënë për sa i përket punësimit dhe vendeve të reja të punës, pa shkuar më tej jo shumë kohë më parë ajo u krye rekrutimi i Musa Tariqish-ekzekutiv i marketingut në Nike si dhe Angela Ahrendts e njohur. Në fund të fundit, po ndodhin mjaft ndryshime të brendshme që apriori të çojnë në mendimin se brenda kompanisë nuk ka vend thënia e "ngrisni famë dhe shkoni të flini".

Tani mjaft punë janë shfaqur në faqen e internetit të punës së Apple për të mbushur punë në dyqane zinxhir me pakicë Në lidhje me marketingun e kompanisë, domethënë, Apple dëshiron të përmirësojë idetë për një qasje të re nga Apple në përdorimin e mediave sociale për të rritur ndërveprimet midis përdoruesve dhe shitjeve të zinxhirit të dyqaneve të saj me pakicë.

Këto pozicione përfshijnë një Menaxher të Ngjarjeve të Dyqanit dhe një Menaxher Global të Besnikërisë së Klientit. Këto pozicione të reja shfaqen si komplementare me pozicionin e Drejtorit të marketingut dixhital pushtuar nga ish-ekzekutivi i lartpërmendur i Nike, Musa Tariq. Kjo na tregon se Apple dëshiron t'u japë më shumë rëndësi rrjeteve sociale si Twitter, Facebook dhe mjete të tjera për të komunikuar me klientët ekzistues dhe potencialë.

  • Menaxher i Lartë i Ngjarjeve: do të ishte përgjegjës për të mbajë një histori globale të markës Brenda dyqanit online, përmes ngjarjeve, programeve të marketingut me përmbajtje të ndryshme si dhe krijimi i programeve të marketingut që ofrojnë një përvojë unike dhe të pakonkurueshme për klientin. Përveç kësaj, puna është gjithashtu "komunitet", përmes ndërtimit dhe zbatimit të një strategjie globale me objektiv në tregjet strategjike dhe në futjen e markës në tregjet në zhvillim.
  • Menaxheri i Programit - Besnikëria, Marketingu Global me Pakicë: Roli i tij do të jetë të projektojë, zbatojë dhe mbështesë RV-në strategji të reja të të mësuarit dhe shërbimit për të siguruar që marka Apple është e jashtëzakonshme nga konceptimi deri në ekzekutim. "Ju duhet ta ndihmoni Apple të arrijë qëllimet e saj më të gjera për thellimin e besnikërisë së klientit dhe ndërtimin e komunitetit."

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.